به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور اکثر مسابقات ورزشی و لیگ‌ها لغو شده است، لیگ برتر فوتسال بانوان نیز که به دور برگشت از مرحله نیمه نهایی رسیده بود، برای حفظ سلامتی بازیکنان لغو و به زمان دیگری موکول شد. این در حالی است که تیم ملی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور اکثر مسابقات ورزشی و لیگ‌ها لغو شده است، لیگ برتر فوتسال بانوان نیز که به دور برگشت از مرحله نیمه نهایی رسیده بود، برای حفظ سلامتی بازیکنان لغو و به زمان دیگری موکول شد. این در حالی است که تیم ملی اسفند ماه اردو داشت تا خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که تیر ۱۳۹۹ برگزار می‌شود، آماده کند. در این شرایط با توجه به لزوم لغو مسابقات، برنامه‌های تیم ملی  دچار تغییراتی شده است.

سلامتی بازیکنان اولویت دارد

شهناز یاری، سرمربی تیم ملی در مورد وضعیت برنامه‌های آماده‌سازی ملی‌پوشان به ایسنا گفت: اردوی اسفند ماه به احتمال ۹۰ درصد لغو می‌شود. در زمان‌های مختلف و به دلایل گوناگون چند هفته را از دست دادیم که اگر این اتفاق نمی‌افتاد، الان بازی‌ها تمام شده بود. بیماری کرونا به یک مشکل همه‌گیر تبدیل شده که علاوه بر ایران، سایر کشورها را هم درگیر خود کرده است و قضیه کاملا جدی است، از طرفی بازی‌های ملی برایمان خیلی مهم است، سختی‌های زیادی کشیده‌ایم و زمان زیادی را از دست داده‌ایم، اکنون هم که این مشکل اضافه شده است، خیلی متضرر می‌شویم.

او در این مورد افزود: با آقای جابری و خانم نصیری (مسئول مسابقات فوتسال بانوان) صحبت کرده‌ام که راهی پیدا کنیم تا اگر شرایط کشور کمی آرام شود و بیماری کنترل شود تا قبل از عید بازی‌ها را تمام کنیم، در غیر این صورت مجبور می‌شویم مسابقات را به سال جدید موکول کنیم چون سلامتی بازیکنان برایمان خیلی اهمیت دارد. جدا از اهمیت بازی‌های ملی اگر یک بازیکنمان درگیر این بیماری شود هیچ‌وقت خودمان را نمی‌بخشیم.  بنابراین سلامت بازیکنان دراولویت است اما کار ما هم به مراتب سخت‌تر می‌شود.

شرایطمان خوشایند نیست

یاری در مورد توقف بازی‌های لیگ تا بعد از جام ملت‌های آسیا گفت: اصلا چنین چیزی غیرممکن است چون قهرمانی آسیا تیر ماه برگزار می‌شود و تیم‌ها چنین تصمیمی را قبول نمی‌کنند. همه چیز به ضرر تیم ملی تمام می‌شود. زمان زیادی را از دست داده‌ایم و اتفاقاتی مثل لغو بازی‌های دوستانه و لغو اردوهای ملی را پشت سر گذاشته‌ایم، اکنون هم در شرایطی قرار گرفته‌ایم که خوشایندمان نیست و اوضاع را روز به روز سخت‌تر می‌کند. از طرفی چهار تیم حاضر در نیمه نهایی از نظر روحی شرایط خوبی ندارند چون هم از این بیماری می‌ترسند و هم به خاطر طولانی شدن مسابقات خسته شده‌اند. سلامت بازیکنان برایمان اولویت دارد و از طرفی اگر مسابقات به سال جدید موکول شود، خیلی ضرر می‌کنیم.  

او در مورد اردوهای تیم ملی بیان کرد: اردوی اسفند ماه کنسل می‌شود. مطابق برنامه، ۵ تا ۱۲ فروردین ۹۹ اردو داشتیم که بعد از سه روز استراحت اردوی بعدی شروع می‌شود و این روند تا مسابقات ادامه دارد اما اگر بازی‌ها به سال جدید موکول شود ممکن است اردوهای فروردین را هم از دست بدهیم. البته باید ببینیم وضعیت کنترل این ویروس در کشور به چه شکلی پیش می‌رود. اگر قرار باشد بازی‌ها در سال جدید برگزار شوند، نمی‌دانم تیم‌ها قبول می‌کنند که بازیکنانشان به اردوی تیم ملی بیایند و فقط  در مسابقات لیگ شرکت کنند یا خیر. امیدوارم در چند روز  آینده بحران مدیریت شود تا نه فقط ما ورزشکاران بلکه همه مردم به روال عادی زندگی خود برگردند.

امیدوارم قهرمانی آسیا به تعویق بیفتد

یاری در پاسخ به اینکه با توجه به شیوع کرونا آیا کشورها حاضر به برگزاری بازی تدارکاتی با ایران هستند؟ گفت: در حال حاضر اصلا چنین اتفاقی نمی‌افتد و این فقط مختص به ایران نیست چون بیماری کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شده است و همه کشورها بازی‌های خود را به تعویق انداخته‌اند حتی احتمال دارد بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ تحت شعاع این بیماری قرار گیرد. با توجه به اینکه شرایط بحرانی و حاد شده  و اوضاع تیم ملی ما هم سخت‌تر شده است، امیدوارم قهرمانی آسیا کمی عقب بیفتد تا هم بازیکنان آسیب دیده‌مان برسند و هم کمی زمان برای آماده‌سازی تیم داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال که آیا درخواست تعویق بازی‌ها را به AFC مطرح کرده‌اید؟ گفت: قطعا AFC شرایط را می‌بیند و من هم می‌خواهم با آقای تارقلی‌زاده صحبت کنم تا ببینیم این کار امکان‌پذیر است یا خیر.

در بدترین سال فوتسالی قرار داریم

یاری در مورد شانس قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: نمی‌دانم شرایط را چگونه توصیف کنم، حتی کسانی که فوتسالی نیستند هم شرایط تیم ملی فوتسال بانوان را درک می‌کنند و می‌دانند که از همه نظر در یکی از بدترین دوره‌های فوتسالی‌مان قرار داریم. امیدورام شرایط به نفع ما تغییر مثبت کند چون الان هیچ چیزی مورد نظر ما پیش نمی‌رود و حتی شاید تیم ملی فوتسال ایران در آسیا نیست به سایر تیم‌ها و کشورها در شرایط بدتری قرار دارد.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: امیدوارم حمایت‌ها از تیم فوتسال زنان ادامه داشته باشد. آرزو می‌کنم کل مردم در صحت و سلامت باشند و هر چه زودتر این بیماری در جهان ریشه کن شود تا مردم دوباره به روال عادی زندگی خود برگردند.

انتهای پیام