سرویس امنیت فدرال روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، پلیس این کشور افسران اطلاعاتی اوکراینی را که با هدف انجام حملات تروریستی و سرقت اطلاعات محرمانه دولتی، روس‌ها را به خدمت می‌گرفتند، دستگیر کرده‌ است. به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس امنیت فدرال روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات […]

سرویس امنیت فدرال روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، پلیس این کشور افسران اطلاعاتی اوکراینی را که با هدف انجام حملات تروریستی و سرقت اطلاعات محرمانه دولتی، روس‌ها را به خدمت می‌گرفتند، دستگیر کرده‌ است.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس امنیت فدرال روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات ویژه اطلاعاتی توسط اولگ احمدوف، رئیس اداره اطلاعات ارتش اوکراین برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی شده بود.

این سرویس همچنین اعلام کرد، افسران پلیس و اطلاعاتی روسیه فعالیت‌های مدیرکل اطلاعات وزارت دفاع اوکراین را که قصد داشت حملات تروریستی، سرقت اطلاعات محرمانه دولتی و به کار گرفتن روس‌ها را در این اقدامات انجام دهد، خنثی کرده‌اند.

سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین به این مسأله اشاره کرد که افرادی که توسط احمدوف به کار گرفته شدند، شامل یک افسر زن ارتش روسیه می‌شود که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به تهیه اطلاعات محرمانه مبادرت می‌ورزید و اکنون در حصر خانگی است؛ همچنین یک شهروند اوکراینی مظنون به جاسوسی نیز از به خدمت گرفته شده بود که اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: مدیریت تحقیقات سرویس امنیت فدرال روسیه این افراد به اتهام خیانت و جاسوسی دستگیر کرده است.