فرهیختگان: رامین رضاییان را باید یکی از بازیکنان خاص فوتبال ایران نامید؛ کسی که به جز اظهارات، حتی رفتارهایش همیشه تحت‌الشعاع قرار داشته، هرچند تحت هر شرایطی او طرفداران خاص خود را دارد. رضاییان در اروپا دوام چندانی نیاورد و به فوتبال قطر رفت. او آنجا جزء بازیکنان تاثیرگذار است. نکته مهم درباره او اما […]

فرهیختگان: رامین رضاییان را باید یکی از بازیکنان خاص فوتبال ایران نامید؛ کسی که به جز اظهارات، حتی رفتارهایش همیشه تحت‌الشعاع قرار داشته، هرچند تحت هر شرایطی او طرفداران خاص خود را دارد. رضاییان در اروپا دوام چندانی نیاورد و به فوتبال قطر رفت. او آنجا جزء بازیکنان تاثیرگذار است.

نکته مهم درباره او اما به چالش گذشته‌اش با برانکو در پرسپولیس مربوط است. حالا صحبت از حضور برانکو در راس کادرفنی تیم ملی است و این باعث شده برخی بگویند اگر این اتفاق رخ دهد، ممکن است دیگر ستاره الشحانیه را در تیم ملی نبینیم! خودش اما عقیده دیگری دارد. گفت‌وگو با رامین رضاییان را در ادامه می‌خوانید.

از شرایط تیم ملی و شکست از بحرین و عراق شروع کنیم. به نظر می‌رسد صعود به مرحله بعد دشوار شده است. اصلا توانایی صعود را داریم؟

مطمئن باشید این اتفاق می‌افتد و تیم ملی راهی دور بعدی مسابقات مقدماتی جام‌جهانی خواهد شد. ما تیم ملی هستیم و باید صعود کنیم و به نظرم این کار شدنی است. در این بین، برخی اتفاقات مثل یک تلنگر می‌ماند که باعث می‌شود بازیکنان و کادرفنی به خود بیایند. در هر صورت برخی ناکامی‌ها باعث می‌شود با رفع نقاط ضعف، در آینده خیلی جدی‌تر و قدرتمندتر پیش برویم، امیدوارم بتوانیم در دیدارهای برگشت و به‌خصوص دو دیدار حساس مقابل بحرین و عراق که در تهران برگزار می‌شود، دو شکست اخیر را جبران کرده و دل مردم ایران را شاد کنیم.

ویلموتس هم بعد از فسخ قراردادش رفتنی شد. فکر می‌کنی چه سرنوشتی در انتظار تیم ملی است؟

او هم در تیم ملی زحمت کشید و باید قدردان بود. بالاخره فوتبال است؛ بالا و پایین و برد و باخت دارد و اتفاقات فوتبالی در سرنوشت مربیان و بازیکنان بی‌تاثیر نیست. در هر صورت امیدوارم هر اتفاقی که می‌افتد به سود تیم ملی باشد.

به نظرت بهتر نیست در این فرصت هرچه سریع‌تر تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص شود؟

من هم مثل همه هواداران تیم ملی به‌عنوان سرباز این تیم امیدوارم تکلیف تیم ملی زودتر مشخص شود و درنهایت هر اتفاقی می‌افتد به شرایط این تیم کمک کند.

حتی به قیمت اینکه برانکو سرمربی تیم ملی بشود؟

چراکه نه! هر مربی‌ای که می‌آید با نظر فدراسیون فوتبال است و من مثل یک سرباز تحت فرمان تیم ملی هستم. امیدوارم هر فردی که سرمربی تیم ملی می‌شود به فوتبال ایران کمک کرده و روند پیشرفت آن را مهیا کند. برای فوتبال ملی ایران خیلی زشت است به تیم‌هایی مثل بحرین و عراق ببازد.

یعنی حساسیت‌های گذشته فراموش شده است؟

امیدوارم هر تصمیمی گرفته می‌شود به نفع فوتبال ملی باشد و درنهایت با کمک همه مردم و تماشاگران بتوانیم از گروه‌مان صعود کرده و با کسب نتایج مناسب در مرحله نهایی، راهی جام‌جهانی شویم.

به‌عنوان آخرین سوال یک مقدار هم درباره آخرین وضعیت خودت صحبت کن. از قطر به اروپا می‌روی یا در این کشور می‌مانی، هرچند زمزمه‌های بازگشتت به ایران هم به گوش می‌رسید.

قطعا دنبال این هستم که بهترین تصمیم را برای آینده فوتبالی خود بگیرم. در این مورد هر چیزی امکان دارد، اما فعلا دنبال موفقیت با الشحانیه هستم؛ باید با این تیم در لیگ ستارگان بمانیم. بازی حساسی با الخور داریم. در هر صورت به‌زودی تصمیم می‌گیرم و هر احتمالی برای آینده فوتبالی‌ام وجود دارد.