«علی مطهری»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص "حمله به نفت کش ها در دریای عمان" گفت:  کسانی که می گویند این حادثه کار ایران بوده است باید دلایل محکمی داشته باشند. باید دید این حادثه به نفع کیست؟ چه کسانی می توانند انگیزه […]

«علی مطهری»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص "حمله به نفت کش ها در دریای عمان" گفت:  کسانی که می گویند این حادثه کار ایران بوده است باید دلایل محکمی داشته باشند. باید دید این حادثه به نفع کیست؟ چه کسانی می توانند انگیزه ای برای این کار داشته باشند؟

او ادامه داد:  وقتی نخست وزیر ژاپن در ایران در حال مذاکره بود، بعید است که مقامات کشور دست به چنین کاری زده باشند زیرا یک نوع بی احترامی به مقام ژاپنی است.

مطهری در خصوص اینکه ایا این اقدام بهانه ای برای جنگ با ایران تلقی خواهد شد، گفت: امریکا در حال تلاش است که این موضوع را به شواری امنیت ببرد البته هنوز دلایل و مدارک این کشور مورد قبول دنیا واقع نشده است. بسیاری از مقامات سیاسی این دلایل را قانع کننده ندانسته و مخالفت کرده‌اند.

مطهری گفت: آمریکا با اسناد موجود در شوراری امنیت نمی تواند نظر موافق اعضا را بگیرد. در این حادثه احتمال اینکه پای موساد در میان باشد، زیاد است. ممکن است حمله به نفت کش ها کار موساد باشد زیرا بیش از همه، این کار به نفع اسراییل است.