– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فریدون عباسی شامگاه جمعه در نشست اعضای کمیسیون انرژی مجلس با امام جمعه بوشهربا بیان اینکه کمیته‌های تخصصی در این کمیسیون تشکیل شده است اظهار داشت: کمیته‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، هسته‌ای، برق، آب و دیگر انرژی‌ها در کمیسیون انرژی […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فریدون عباسی شامگاه جمعه در نشست اعضای کمیسیون انرژی مجلس با امام جمعه بوشهربا بیان اینکه کمیته‌های تخصصی در این کمیسیون تشکیل شده است اظهار داشت: کمیته‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، هسته‌ای، برق، آب و دیگر انرژی‌ها در کمیسیون انرژی مجلس تشکیل شده و به عنوان اتاق فکر نمایندگان است.

وی، با بیان اینکه در کمیسیون انرژی مجلس مرزبندی بین دولت و مجلس وجود ندارد گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نقطه نظرات مسئولان بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی که به نفع کشور رقم بخورد مورد توجه قرار می‌گیرد.

 رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید از پایانه صادراتی خارگ، میدان نفتی فروزان، نیروگاه اتمی بوشهر در سفر ۲ روز به استان بوشهر افزود: در سفر بعدی اعضای کمیسیون انرژی مجلس از ظرفیت‌های  منطقه پارس جنوبی بازدید می‌کنند.

عباسی بررسی و آشنایی با مشکلات صنایع، ارتباط با مردم پیرامون ظرفیت‌های مرتبط با کمیسیون انرژی مجلس را از اهداف این سفرها دانست و تاکید کرد: وزیر نفت از برنامه‌های کمیسیون انرژی مجلس راضی است و تلاش می‌شود تا پایان عمر دولت با تعامل و همکاری، مشکلات اقتصادی جامعه بررسی و راهکارهای لازم برای رفع آن ارائه شود.

وی، با اشاره به تامین بودجه نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تلاش می‌شود بودجه پروژه‌های نیروگاه اتمی بوشهر برای حل مشکلات این پروژه‌ها تامین و تصویب شود.

 رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تدوین برنامه هفتم توسعه خبر داد و خاطر نشان کرد: تدوین برنامه هفتم با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها مورد توجه قرار گرفته که سیاستگذاری‌های این برنامه اولویت کمیسیون‌های مجلس است.

عباسی با اشاره به تعامل و هماهنگی دولت و مجلس گفت: در قانون‌گذاری و تصویب قوانین، مجلس شورای اسلامی با دولت و قوه مجریه هماهنگ است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس: بودجه نیروگاه‌های اتمی فعلی و ۲ واحد جدید فراهم می‌شود عباسی: فرآوده‌های نهایی و محصولات صادراتی از نفت خام تولید شود امام جمعه بوشهر: سند چشم‌انداز توسعه ۱۴۲۰ استان بوشهر تهیه شده است

وی بر همکاری برای تصویب قوانین برای تحقق مطالبات مردم و مسئولان استان بوشهر تاکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی هرگونه همکاری با مسئولان و مردم استان بوشهر برای تحقق مطالبات آنها دارد.