در دو دیدار مرحله مقدماتی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در امارات، استقلال ایران برابر الکویت کویت به برتری رسید و حریف الریان قطر در مرحله بعد شد و شهرخودرو ایران هم از سد الرفاع بحرین گذشت و در مرحله بعد باید با السیلیه قطر دیدار کند. بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برتری نمایندگان […]

در دو دیدار مرحله مقدماتی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در امارات، استقلال ایران برابر الکویت کویت به برتری رسید و حریف الریان قطر در مرحله بعد شد و شهرخودرو ایران هم از سد الرفاع بحرین گذشت و در مرحله بعد باید با السیلیه قطر دیدار کند.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برتری نمایندگان ایران گفت: به اعتقاد من یکی از بازی‌های خیلی خوب استقلال در چند سال اخیر را دیدیم. این تیم در تمام جریان بازی تمرکز و آمادگی کامل داشت و بازی خوبی را انجام داد.

وی درباره تیم الکویت نیز گفت: در نقطه مقابل الکویت قابلیت و کیفیت لازم را نداشت و عملا در جریان بازی به غیر از یکی، دو مورد نتوانست خطراتی را روی دروازه استقلال ایجاد کند و عملا کنترل بازی در اختیار استقلال بود.

این کارشناس فوتبال ایران درباره اهمیت پیروزی استقلال و شهرخودرو مقابل رقبای خود در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: این پیروزی‌های شیرین در این شرایط بحرانی که برای فوتبال ما به وجود آمده بسیار اثر بخش است و باعث روحیه گرفتن سایر تیم‌ها می‌شود. خیلی خوشبین هستم که این دو تیم در بازی بعدی هم بتوانند عملکرد خوبی نشان دهد.

ذوالفقارنسب با بیان اینکه فوتبال ایران از ظرفیت بالایی برخوردار است، یادآور شد: فوتبال ایران همیشه حرف برای گفتن دارد. امیدوارم در بازی‌هایی که در ایران برگزار می‌شود، تماشاگران و وضعیت استادیوم به گونه‌ای باشد که ثابت کنیم به لحاظ فرهنگی و اخلاقی می‌توانیم در قاره آسیا نمونه باشیم و بهانه‌ای به دست کشورهای دیگر ندهیم که دنبال دیدن ما نیستند. دیگران باید همیشه به کشور ما با احترام نگاه کنند.

سرمربی سابق استقلال درباره اینکه آیا استقلال و شهرخودرو با وجود خستگی می‌توانند برابر الریان و السیلیه قطر موفق شوند، گفت: باید بپذیریم و باور داشته باشیم که ما در سطح حرفه‌ای عمل می‌کنیم. تیم‌های حرفه‌ای باید آگاهی، دانش و رفتارهای حرفه‌ای را رعایت کنند. اگر استقلال و شهرخودرو همین امشب به استراحت بپردازند و مغرور نشوند و مدیران و مربیانشان کنترل لازم را داشته باشند، موفق خواهند شد. اگر در همین انضباط تیمی باقی بمانند، فکر می‌کنم پیروزی و موفقیت دور از دسترس نیست.

او درباره پخش نشدن بازی شهرخودرو مقابل الرفاع از سوی صداوسیما و اهمیت ندادن به دیگر نماینده ایران در آسیا گفت: کاملا موافقم که این تیم مانند استقلال قابلیت و ظرفیت لازم برای بازی در زمین حریف و خارج از کشور را دارد. من شنیدم حریفش تیم خوبی بود و این پیروزی برای همه ایرانی‌ها دلچسب است. اگر امکانش بود و آن بازی را هم پخش می‌کردند، بیننده‌های خوبی در شرق کشور و تهران برای تماشایش وجود داشت. ان‌شاءالله در بازی‌های آینده بازی‌های این تیم پخش شود و مورد حمایت و تشویق قرار بگیرد.

انتهای پیام