به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، یکی از مسائل مهم  کادر مدیریتی تیم فوتبال استقلال باقی ماندن بازیکنان خارجی این تیم یعنی شیخ دیاباته و هرویه میلیچ در جمع آبی پوشان پایتخت است. در حال حاضر موانع موجود برای حضور دوباره میلیچ برطرف شده است و مسئولان استقلال اعلام کردند که این بازیکن کروات […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، یکی از مسائل مهم  کادر مدیریتی تیم فوتبال استقلال باقی ماندن بازیکنان خارجی این تیم یعنی شیخ دیاباته و هرویه میلیچ در جمع آبی پوشان پایتخت است.

در حال حاضر موانع موجود برای حضور دوباره میلیچ برطرف شده است و مسئولان استقلال اعلام کردند که این بازیکن کروات چهارشنبه صبح در تهران حضور پیدا می‌کند و مطالبات او تقریبا پرداخت شده است.

اما مساله‌ای که هنوز برای هواداران استقلال بسیار نگران کننده است، حضور دوباره دیاباته در ایران است. همانطور که باشگاه استقلال اعلام کرده است، مطالبات این بازیکن اهل مالی استقلال پرداخت شده است اما هنوز خبری از بازگشت دیاباته به ایران نشده است و مشخص نیست که دیاباته چه زمانی به ایران بازمی‌گردد.

این مساله را می‌توان از یک زاویه دیگر نگاه کرد. همانطور که مشخص است، چندین ماه  از مطالبات دیاباته گذشته بود و با توجه به تغییرات مدیریتی استقلال، بازیکنان خارجی استقلال نتوانستند پولی از باشگاه دریافت کنند. در آخرین ضرب العجل دیاباته به استقلال، وکیل این بازیکن اعلام کرد باشگاه تا تاریخ ۱۵ مِی ۲۰۲۰ (۲۶ اردیبهشت) فرصت دارد که مطالبات دیاباته را پرداخت کند.

بعد از این ضرب العجل، باشگاه استقلال طی انتشار خبری اعلام کرد پس از رایزنی باشگاه با وکیل شیخ دیاباته، مهلت پیشین وی به باشگاه استقلال برای دریافت مطالبات یک‌ هفته تمدید شد و به این ترتیب باشگاه استقلال فرصت داشت تا ۲۲ می (دوم خرداد) مطالبات این بازیکن را پرداخت کند.

در ادامه این جریان ها، در تاریخ ۴ خرداد باشگاه استقلال اعلام کرد مطالبات دیاباته استقلال به طور کامل تسویه شده است و ویزای این بازیکن اخذ شده و پس از مشخص شدن زمان قطعی بازگشت وی به تهران، از طریق رسانه رسمی باشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

همانطور که مشخص است، دیاباته مطالباتش را بعد از ضرب العجلی که وکیل این بازیکن تعیین کرده بود، دریافت کرد و این بازیکن با توجه به شرایطی که حاکم است، می‌تواند قرارداد خود را به صورت یک‌طرفه فسخ کند.

شیخ دیاباته همچنین در رسانه‌های خارجی این را عنوان کرده بود که دوست ندارد فوتبالش در ایران به پایان برسد و از علاقه خود به فوتبال فرانسه و  پایان دوران بازیگری‌اش در فوتبال اروپا، صحبت‌هایی را مطرح کرد و با وجود تمام این اتفاقات، سوالی که مطرح می‌شود، این است که آیا شیخ دیاباته به ایران بازمی‌گردد؟

مسوولان باشگاه فوتبال استقلال تا اینجای کار تلاش زیادی کرده‌اند تا تمهیدات لازم را برای بازگشت دیاباته فراهم کنند و احمد سعادتمند مدیرعامل استقلال بارها اعلام کرده که مشکلی برای  حضور دوباره این بازیکن به ایران وجود ندارد. با این حال باید دید شیخ دیاباته چه تصمیمی برای آینده خود خواهد گرفت.

انتهای پیام