– اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، «رادیو روزگار»، «راوی»، «نمای نقره‌ای»، «امروز تئاتر» و«ویژه برنامه رادیو تئاتر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر» عناوین برنامه‌هایی‌ است که در ایام دهه فجر از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شوند. همچنین سریال‌های رادیویی «ریشه‌ها می‌مانند» ، «ایران ایران» و «اسماعیل» نیز به […]

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، «رادیو روزگار»، «راوی»، «نمای نقره‌ای»، «امروز تئاتر» و«ویژه برنامه رادیو تئاتر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر» عناوین برنامه‌هایی‌ است که در ایام دهه فجر از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شوند.

همچنین سریال‌های رادیویی «ریشه‌ها می‌مانند» ، «ایران ایران» و «اسماعیل» نیز به سفارش شبکه‌های رادیویی ایران و جوان در اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده‌اند که همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می‌شوند.

ساعت پخش، جزئیات برنامه‌ها و سریال‌های رادیویی ویژه ایام فجر به شرح زیر است:

«رادیو روزگار» به تهیه‌کنندگی و گویندگی اسماعیل باستانی در این روزها ساعت ۱۰ صبح از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود که به گفت‌وگو با هنرمندان پیشکسوت درباره پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

همچنین این برنامه در روز ۲۲ بهمن‌، به تهیه‌کنندگی انسیه شمس‌اللهی و با گویندگی جمعی از هنرمندان اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو روی آنتن خواهد رفت. «رادیو روزگار» علاوه بر رادیو نمایش از سایت این شبکه رادیویی نیز پخش می‌شود و در رادیو نما، عکس‌های آن در هر لحظه به‌روز می‌شود.

«راوی» به تهیه‌کنندگی انسیه شمس‌اللهی و روایت و گویندگی لیلا علاقه‌مند در گفت‌وگو با مستندسازان به معرفی و پخش بخش‌هایی از فیلم‌های مستند با موضوع دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد و تا پانزدهم بهمن‌ماه ساعت ۲۱:۳۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

ویژه برنامه زنده «نمای نقره‌ای» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی اسماعیل باستانی و با کارشناسی و اجرای محمدرضا مقدسیان از ۱۲ تا ۲۱ بهمن‌ماه به اخبار و رویدادهای جشنواره سی و نهم فیلم فجر می‌پردازد.

«امروز تئاتر» به تهیه‌کنندگی علی بهرامی واجرا کارشناسی ایوب آقاخانیاز یازدهم تا نوزدهم بهمن‌ماه از ساعت ۲۰ تا ۲۱ به صورت زنده از تئاترشهر روی آنتن رادیو نمایش می‌رود که به پوشش اخبار سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر می‌پردازد. این برنامه همچنین در روز بیستم بهمن‌ماه، اختتامیه این جشنواره را پوشش خواهد داد.

«ویژه برنامه رادیو تئاتر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر» نیز از روز یازدهم بهمن به صورت زنده از خانه تئاتر به پوشش اخبار این دوره از رادیو تئاتر جشنواره فجر می‌پردازد که تهیه‌کنندگی آن را علی بهرامی برعهده دارد و فرزام رنجبر  گوینده آن است.

سریال رادیویی «ریشه‌ها می‌مانند» در پنج قسمت و به سفارش رادیو ایران در اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است، جواد پیشگر نویسنده و کارگردان این مجموعه رادیویی است و داستان آن درباره رنج‌ها و شادی‌های مبارزات و مقاومت مردم ترکمن در ایران زمین است. این سریال رادیویی از یازدهم تا پانزدهم بهمن‌ماه ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۲۲:۳۰ به روی آنتن رادیو ایران می‌رود.

سریال رادیویی «سمفونی شهر» به کارگردانی میرطاهر مظلومی و نویسندگی مانی مستان و پوریا موسوی درباره سرود انقلابی “ایران ایران” با اجرای رضا رویگری خواننده این اثر و هنرمند پیشکسوت ایرانی در عرصه تئاتر، سینما، تلویزیون است. این مجموعه رادیویی از هجدهم بهمن‌ماه، ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن رادیو ایران می‌رود.

سریال رادیویی «اسماعیل» را که به سفارش رادیو جوان در اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و از رادیو نمایش نیز پخش می‌شود، امیرحسین فردی نوشته و جواد پیشگر آن را تنظیم رادیویی و کارگردانی کرده است. «اسماعیل» داستان شخصی را روایت می‌کند که با پیوستن به گروه‌های انقلابی‌، حقیقت واقعی خویش را در می‌یابد.

این سریال رادیویی از هجدهم بهمن‌ماه ساعت ۸:۴۵ صبح از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۲ بامداد روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

در سریال‌های رادیویی تولید اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو، بازیگران، نویسندگان، کارگردانان، تهیه‌کنندگان، افکتورها و صدابرداران حرفه‌ای رادیو نمایش حضور داشته‌اند.

سریال مهران مدیری جایگزین “پایتخت”/ رادیویی که ۲۴ ساعته می‌شودچرا پخش فیلم‌های کودک در آی‌فیلم متوقف شد؟/ ما آلترناتیوِ سریال‌های جدید نیستیم!“آوای باران” سریالی که فصل دومش سر از نمایش‌خانگی درآورد/ هاشمی‌اصل: مشکل من بودم نه فیلمنامه!