عبدالمجید تقدسی نیا در حاشیه افتتاحیه استارتاپ ویکند بوشهر در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: این رویداد تلاش دارد تا با آموزش اصول مهم کارآفرینی و برگزاری کارگاه های عملی تیم سازی طی سه روز ایده ها را پرورش داده و به صورت یک کسب و کار نوپا به اجرا در آورد.     […]

عبدالمجید تقدسی نیا در حاشیه افتتاحیه استارتاپ ویکند بوشهر در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: این رویداد تلاش دارد تا با آموزش اصول مهم کارآفرینی و برگزاری کارگاه های عملی تیم سازی طی سه روز ایده ها را پرورش داده و به صورت یک کسب و کار نوپا به اجرا در آورد. 
  
وی افزود: استان بوشهر جز قطب های کار آفرینی جنوب کشور است و رویداد استارتاپ ویکند نیز همزمان با ۱۱ استان کشور در حال برگزاری است.

دبیر اجرایی چهارمین استارت اپ ویکند بوشهر تصریح کرد: در مجموع ۱۶۰ نفر در این رویداد ثبت نام کرده اند که از بین آنها ۴۰ ایده در بخش ایده بازار دانش آموزی و ۲۵ ایده از دانشجویان استان بوشهر در بخش رویداد کارآفرینی شرکت کرده اند.

تقدسی نیا بیان کرد: امسال با اضافه شدن بخش دانش آموزی به رویداد، با استقبال گسترده آنان مواجه بودیم و کیفیت ایده های دانش آموزی نیز بسیار بالا بوده است.

ده طرح منتخب ایده بازار دانش آموزی “تولید کمپوست از ضایعات خرما”، “تولید سوخت پاک اتانول از خرما”، “اپلیکشن دارویاب”، “برنامه مجازی طراحی لباس”، “بکیا (رسانه هوشمند)”، “اسکله گردشگری”، “کیف یاب هوشمند سفر”، “طراحی موتورسیکلت خاص”، “رزین با کاربرد در معماری”، و “طرح هنری مجازی” هستند. 

همچنین ایده های منتخب بخش دانشجویی “تولید کود تقویتی از پسماند قهوه و موی انسان”، “فروشگاه آنلاین کادو”، “اتاق کار مجازی”، “اجاره محل اقامت آنلاین در مناطق گردشگری”، “خرید آنلاین میوه و شیرینی”، “بازاریاب مجازی پوشاک”، “سیفی جات با بسته بندی ویژه”، “آتل مدرج زانو”، “اپلیکیشن ژیوتوریسم علمی ویژه دانش آموزان”، “الو مامان (خدمات خانه داری مجازی)” است. 

در پایان اولین روز از استارت اپ ویکند بوشهر، پس از فرصت ۶۰ ثانیه ای که برای ارائه به تیم ها داده شد، ۱۰ ایده برتر هر بخش با رای حاضرین مشخص شده و در مرحله بعدی تیمهای منتخب به تیم سازی از بین افراد شرکت کننده پرداختند.

آیین افتتاحیه چهارمین رویداد استارت آپ ویکند به مناسبت هفته جهانی کارافرینی و با همکاری دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، استارت آپ ویکند همایشی برای صاحبان ایده های کارافرینی است که معمولا در طی سه روز و در انتهای هفته برگزار می شود.

انتهای پیام