به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «پرسپولیس فصل جدید لیگ برتر را لااقل از نظر نتیجه‌گیری خوب شروع نکرده است. سرخپوشان که فصل گذشته کلا متحمل یک شکست شده بودند، در شش بازی آغازین لیگ نوزدهم سه بار طعم باخت را چشیدند و تا رده هفتم جدول رده‌بندی پایین رفتند. […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «پرسپولیس فصل جدید لیگ برتر را لااقل از نظر نتیجه‌گیری خوب شروع نکرده است. سرخپوشان که فصل گذشته کلا متحمل یک شکست شده بودند، در شش بازی آغازین لیگ نوزدهم سه بار طعم باخت را چشیدند و تا رده هفتم جدول رده‌بندی پایین رفتند. در مورد کیفیت کار کالدرون و شاگردانش اما و اگرهای زیادی وجود دارد و تحلیل‌ها و تفسیرهای ضدونقیضی به گوش می‌رسد. در هر صورت اما سرمربی آرژانتینی قرمزها یک مشکل بزرگ دارد که آن‌هم مربوط به سنگینی سایه برانکو بر سرش می‌شود. موفق‌ترین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس (البته در کنار علی پروین) با سه قهرمانی متوالی لیگ برتر و مجموعا هفت جام از این تیم رفت و طبیعی است که الان همه عملکرد کالدرون را با او مقایسه کنند. از قضا خود برانکو هم بعد از اخراج از الاهلی عربستان فعلا روی نیمکت هیچ تیمی نیست و طبیعتا احتمال بازگشتش به پرسپولیس وجود دارد. مجموعه این مسائل عرصه را بر کالدرون تنگ کرده و در این شرایط شاید تنها حمایت همه‌جانبه باشگاه از این مربی باعث گذار او از این مقطع سخت و دشوار شود؛ اتفاقی که باید با محوریت مدیرعامل باشگاه رخ بدهد. در همین راستا محمدحسن انصاری‌فرد بعد از شکست سرخپوشان برابر شهر خودرو، با تاخیری ۲۴ ساعته به پشتیبانی از کادر فنی پرداخت و گفت «نهایت حمایت» را از کالدرون انجام خواهد داد، اما کمی بعدتر یک خبر عجیب منتشر شد که می‌تواند زنگ خطر را برای قرمزها به صدا دربیاورد.

خبر نگران‌کننده که البته زیر انبوهی از اخبار و حواشی مربوط به حکم سوپرجام و اتفاقات تیم امید گم شد، این بود که «هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس به محمدحسن انصاری‌فرد اختیار تام داده تا در مورد مسائل فنی با گابریل کالدرون به بحث و تبادل‌نظر بپردازد.» این خبر را یکی از خبرگزاری‌های رسمی و معتبر کشور منتشر کرد و نوشت با توجه به سوابق فوتبالی مدیرعامل سرخ‌ها، او مجاز است مسائل فنی تیم را زیر نظر بگیرد. این موضوع – که تکذیب هم نشد – از آن دست اتفاقاتی است که به‌وضوح آغاز انشقاق و از هم‌گسیختگی در باشگاه را نشان می‌دهد. این یعنی باشگاه به نوعی نسبت به عملکرد مربی آرژانتینی دچار یأس و ناامیدی شده و برای او شریک تراشیده است؛ شریکی به اسم مدیرعامل که قدرت عزل او را هم دارد!

این در حالی است که تنها شش هفته از آغاز مسابقات لیگ برتر می‌گذرد و هنوز برای داوری در مورد کالدرون بسیار زود است. فراموش نکنیم او یک مربی حرفه‌ای و پرسابقه است که بسیار بعید به‌ نظر می‌رسد زیر بار چنین مداخله‌هایی برود. او حتی با کاپیتان تیمش هم تعارف ندارد و زمانی که – درست یا غلط – احساس کرد جلال حسینی به دردش نمی‌خورد، او را بیرون نشاند. در این شرایط چطور ممکن است کالدرون از مدیرعامل باشگاه مشورت فنی بگیرد؟ از سوی دیگر اگر واقعا چنین اراده‌ای نزد مدیرعامل پرسپولیس وجود دارد، موضوع بسیار نگران‌کننده است. محمدحسن انصاری‌فرد باید حامی واقعی سرمربی تیمش باشد، در غیر این صورت حتی انتشار زمزمه دخالت احتمالی باشگاه در کار مربی هم کالدرون را پیش بازیکنان از سکه می‌اندازد و مخل کار او می‌شود. یا کالدرون را همین امروز بردارید یا محکم و مستقل نگهش دارید. راه میانه‌ای وجود ندارد و اگر باشد، بیراهه است. این را همه تجارب مشابه در تاریخ فوتبال ایران نشان می‌دهد.»

انتهای پیام