۱۴هزار دانش‌آموز بوشهری در اردوی مجازی راهیان نور شرکت می‌کنند معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۱۴هزار دانش‌آموز بوشهری در اردوی مجازی راهیان نور از طریق شبکه آموزشی شاد شرکت می کنند. محمود حقدوست در آیین افتتاحیه اردوهای مجازی راهیان نور با بیان اینکه اردی راهیان با مشارکت سپاه امام صادق(ع) […]

۱۴هزار دانش‌آموز بوشهری در اردوی مجازی راهیان نور شرکت می‌کنند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۱۴هزار دانش‌آموز بوشهری در اردوی مجازی راهیان نور از طریق شبکه آموزشی شاد شرکت می کنند.

محمود حقدوست در آیین افتتاحیه اردوهای مجازی راهیان نور با بیان اینکه اردی راهیان با مشارکت سپاه امام صادق(ع) برگزار می‌شود، اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا از سال گذشته برگزاری اردوی فرهنگی به شیوه مجازی در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اردوی راهیان نور در جزیره مقاوم خارگ به عنوان نماد ملی مقاومت به شیوه حضوری برگزار می‌شود.
حقدوست با بیان اینکه اردوی راهیان نور یک کار عظیم فرهنگی است، افزود: زنده نگه داشتن یاد شهدا، الگوپذیری از شهدا، بازخوانی و یادآوری رشادت‌های رزمندگان در طول دوران دفاع مقدس از اهداف اصلی برگزاری این اردو است.
وی راهیان نور را احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: باید دستاوردهای انقلاب را که نتیجه رشادت‌های شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم، مدافع امنیت و مدافع سلامت است، برای نسل جدید تشریح شود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین عنوان کرد: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برای نسل جوان و نوجوان تبیین شود که راهیان نور یکی از بهترین راه‌ها برای تحقق این هدف است.
حقدوست با اشاره به سابقه استان بوشهر در مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی گفت: شهیدان رییسعلی دلواری، نادر مهدوی، حسین صافی و احمدی جوان سند پرافتخار مقاومت بوشهری‌ها هستند.
وی یادآور شد: ما به عنوان وارثان این شهدای گرانقدر عهد می بندیم که همواره مدافع آرمان انقلاب و ولایت باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری تاکنون ۵۸۲ یادواره شهید تحت عنوان “لاله‌های روشن” اظهار کرد: در ادامه برگزاری یادواره‌های شهدا برای اولین بار کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان در اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود
معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) در این آیین گفت: برای استمرار انقلاب اسلامی در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن، ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری بهترین راه است.
علی غضنفری با بیان اینکه جزیره خارگ نماد مقاومت پایداری و استقامت ایران است و افزود: خارگ فقط یک جزیره نبود یلکه از آن جزیره استراتژیک می‌توان به عنوان جبهه‌ای ملی برای دفاع از خاک و ناموس میهن یاد کرد.
وی اظهار کرد: دشمن با هدف قطع صادرات نفت و ضربه زدن به اقتصاد ایران اسلامی این جزیره را بمباران کرد اما با رشادت و حماسه آفرینی و مقاومت مردم حتی یک لحظه نیز صادرات نفت متوقف نشد.
غضنفری عنوان کرد: برای پیشرفت و توسعه انقلاب اسلامی هر کجا و هر زمان که نیاز به حضور مردم ولایت‌مدار در صحنه باشد، شاهد وقوع حماسه‌های مختلف بوده‌ایم.
رییس آموزش و پرورش منطقه خارگ با بیان اینکه اردوی راهیان نور سند پر افتخار آموزش و پرورش است، گفت: تلاش می‌شود تا هر سال این سند رنگ بهتری را در تعهد به آرمان‌های شهدای والامقام و امام شهیدان‌ به‌ خود گیرد.
فاطمه ندیم زاده اظهار کرد: موضوع اردوهای راهیان نور در واقع یک فرصت فرهنگی و تربیتی است که دانش‌آموزان از طریق آن می‌توانند با دستاوردهای دوران دفاع مقدس آشنا شوند و تجربه ارزشمندی را بدست آورند.
وی افزود: اردوی راهیان نور تاثیر بسزایی بر روی دانش‌آموزان و فرهنگیان در راستای تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب و امام امت و شهدای هشت سال دفاع مقدس دارد.