به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ دیدا حساس پرسپولیس و سپاهان روز جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار شد و با تساوی بدون گل و زد و خورد فراوان روی سکوها به پایان رسید. نیره توکلی، جامعه شناس، درباره علت این حواشی و درگیری‌ها در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: بدون […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ دیدا حساس پرسپولیس و سپاهان روز جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار شد و با تساوی بدون گل و زد و خورد فراوان روی سکوها به پایان رسید.

نیره توکلی، جامعه شناس، درباره علت این حواشی و درگیری‌ها در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: بدون تردید ذات ورزش همیشه با هیجان و برد و باخت همراه بوده و این موضوع در مورد ورزش پرطرفداری مانند فوتبال بیشتر به چشم می آید ولی متاسفانه این حواشی و درگیری‌ها کاملا دور از منطق است و به روح ورزش لطمه می زند. بنده معتقدم جامعه ما در شرایط فعلی در تنش است چرا که به شدت تحت تاثیر اخبار و تبلیغات منفی و البته ناامید کننده از هرسو است. شرایط به نوعی شده جامعه حالت شناور پیدا کرده و بدون شک در چنین اوضاعی همه دنبال یک هویت جعلی هستند.

او ادامه داد: بنابراین می‌توانم بگویم که در این رابطه هواداران به دنبال این هستند که هویت خود را به یک تیم ورزشی پیوند می‌زنند. این پیوند قطعا در هویت ملی، انسانی و … فرد نیز تاثیر می‌گذارد طوری که فرد هر لحظه به سمت این هویت جعلی سوق داده می‌شود و در نهایت نتیجه همان می‌شود که متاسفانه این روزها روی سکوهای ورزشگاه‌هایمان شاهد آن هستیم.

توکلی در پایان در مورد تاثیر فضای مجازی نیز عنوان کرد: بدون شک زندگی امروز همه افراد به نوعی به فضای مجازی گره خورده است. در طول روز همه ما در این جو و فضا قرار داریم و مداوم با تبلیغات گسترده‌ای مواجه هستیم که مستقیما می‌تواند افراد را در به واکنش‌های متفاوت وا دارد.