اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در همایش بزرگداشت سالروز تصویب قانون تشکیل شورا‌های آموزش و پرورش و تجلیل از اعضای شورا‌های برتر کشوری با تأکید بر اینکه دولت با وجود همه محدودیت‌ها تلاش کرده است به آموزش و پرورش توجه کند و اجازه ندهد کارکنان این دستگاه مهم به دلیل کاهش درآمد‌ها آسیب ببینند، اظهار […]

اسحاق جهانگیری عصر امروز (چهارشنبه) در همایش بزرگداشت سالروز تصویب قانون تشکیل شورا‌های آموزش و پرورش و تجلیل از اعضای شورا‌های برتر کشوری با تأکید بر اینکه دولت با وجود همه محدودیت‌ها تلاش کرده است به آموزش و پرورش توجه کند و اجازه ندهد کارکنان این دستگاه مهم به دلیل کاهش درآمد‌ها آسیب ببینند، اظهار کرد: دولت به موضوع رتبه بندی معلمان پایبند است و در سال جاری که درآمد کارکنان دولت را افزایش دادیم. تا پایان بهمن ماه لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی در خصوص رتبه بندی معلمان ارسال خواهد شد و اعتبار بودجه‌ای آن نیز در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور دیده شده است. دولت بودجه سال ۱۴۰۰ آموزش و پرورش را از ۵۹ هزار به ۹۴ هزار میلیارد تومان با ۴۶ درصد رشد، افزایش داده است.

معاون اول رئیس جمهور از وزیر آموزش و پرورش خواست تمرکزی جدی نسبت به دغدغه‌های مهم کارکنان آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ معطوف کند تا جامعه فرهنگیان کشور با دغدغه‌هایی نظیر بیمه تکمیلی و بیمه اتکایی مواجه نباشند.