مجید جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست پرسپولیس برابر اولسان هیوندای کره جنوبی اظهار کرد: بازی آن طوری که انتظار داشتم نبود. وقتی فینال لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود، یعنی قهرمان غرب و شرق با هم بازی می‌کنند و انتظار می‌رود که کیفیت بازی بهتر باشد اما بازی کیفیت مطلوبی نداشت. البته پرسپولیس روش […]

مجید جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شکست پرسپولیس برابر اولسان هیوندای کره جنوبی اظهار کرد: بازی آن طوری که انتظار داشتم نبود. وقتی فینال لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود، یعنی قهرمان غرب و شرق با هم بازی می‌کنند و انتظار می‌رود که کیفیت بازی بهتر باشد اما بازی کیفیت مطلوبی نداشت. البته پرسپولیس روش خوبی برای کنترل حریف در پیش گرفته بود اما به هر حال آن طور که می‌خواستیم پیش نرفت. این در دسترس‌ترین فرصت قهرمانی در ۴۰ سال گذشته برای فوتبال ایران بود و حالا که قهرمان نشدیم، حالا حالاها به خاطر از دست رفتن این فرصت، باید افسوس بخوریم.

وی افزود: آن طور که بازی پیش رفت نشان می‌داد پرسپولیس با وجود همه مشکلاتی که داشت، شایسته قهرمانی بود اما مسائلی همچون محرومیت برخی بازیکنان و مدت زیادی بازی نکردن، قهرمانی را از پرسپولیس گرفت.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: در دقایق ابتدایی پرسپولیس تحت تاثیر حریف قرار داشت اما بعد از آن راحت‌تر بازی کرد. بازیکنان از نظر قدرت ذهنی عالی بودند و انگیزه زیادی برای بردن و کسب عنوان قهرمانی داشتند و به همین خاطر در قطع کردن خطوط مختلف تیم حریف موفق بودند. در سمت راست که سیامک نعمتی بود، این قطع ارتباطات خیلی بهتر از سمت چپ که عالیشاه حضور داشت انجام می‌شد. در قسمت میانی هم واکنش‌های سرلک و نوراللهی و بشار رسن بسیار خوب بود که نشان می‌داد پرسپولیس روی این موضوع برنامه دارد. این تدبیر خوبی بود که در میانه زمین جمع می‌شدند و سعی داشتند با پرس روی حریف، اجازه بازی‌سازی را ندهند. ایده برای بازی خیلی  خوب بود اما وقتی بازی چرخش می‌کرد و به برخی پست‌ها می‌رسید، نشان می‌داد اگر برخی بازیکنان محروم حضور داشتند، بهتر عمل می‌کردند.

جلالی ادامه داد: پرسپولیس برنامه خوبی برای گلزنی داشت اما مهدی عبدی به عنوان بازیکن جوان در جاگیری‌ها کم تجربه عمل می کرد. او جوانی است که تلاش زیادی کرد اما تجربه بین‌المللی نداشت.

او همچنین گفت: وقتی ما می‌گوییم عناصر پیشرفت، یعنی همین که یک تیم تجربه بین‌المللی داشته باشد. تجربه چیزی نیست که شما در تمرین کردن به دست بیاورید. وقتی در بازی‌های بزرگ نتیجه را این‌گونه از دست می‌دهیم، نشان می‌دهد بازیکنان ما تجارب بین‌المللی کافی ندارند.

او در پاسخ به این سوال که دور شدن پرسپولیس از شرایط مسابقه چقدر روی باخت این تیم تاثیر داشت، گفت: خوب نیست که تیم از شرایط مسابقه خارج شود. همین مسائل برای این تیم بازدارنده بود اما این محدودیت‌ها در اختیار پرسپولیس نبود. به طور مثال محرومیت برخی بازیکنان در اختیار پرسپولیس نبود. به نظر من با همه کمبودهایی که فوتبال ما دارد، در دیدار پرسپولیس و اولسان دیدم نیروی انسانی قدرتمندی داریم که باید این نیروی انسانی را باور کنیم. شاید ما بتوانیم با یک برنامه‌ریزی به موفقیت‌های بزرگی برسیم در حالی که سایر کشورها برای رسیدن به آن موفقیت‌ها باید ۴۰ سال برنامه‌ریزی کنند. رسیدن به موفقیت در فوتبال راه‌های فنی دارد و اینکه شکست‌ها را به گردن داور بیندازیم به ما کمک نخواهد کرد.

انتهای پیام