– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمد علی پیرسبزی ظهر امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: هر ساله با قرار گرفتن در ایام‌الله دهه فجر جشنواره فیلم فجر در کشور برگزار می‌شد که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط برگزاری این […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمد علی پیرسبزی ظهر امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: هر ساله با قرار گرفتن در ایام‌الله دهه فجر جشنواره فیلم فجر در کشور برگزار می‌شد که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط برگزاری این جشنواره طبق روال سال‌های گذشته نیست.

وی افزود: امسال طبق دستورالعمل ابلاغی این جشنواره در استان‌های با رنگ زرد و آبی کرونا و با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصدی سالن‌های سینما برگزارخواهدشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۱۶ فیلم برای جشنواره فیلم فجر امسال معرفی شده‌است، که از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه سال‌جاری به روی پرده نمایش خواهند رفت.

پوستر جشنواره فیلم فجر دقیقاً چه پیامی دارد؟نتیجه انتخاب داوران فیلم فجر، بی‌رونقی سینما در سال ۱۴۰۰ استبحران هویت ملّی در جشنواره «ملّی» فیلم فجر+ویدئو

وی در ادامه افزود: برای برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال دو سینما در شهرهای یاسوج و دهدشت در استان در نظر گرفته‌شده و نمایش فیلم‌ها با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری انجام می‌شود.

پیرسبزی خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری جشنواره فیلم فجر شد و گفت: به مناسبت دهه فجر ۲۶۰ برنامه از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و غالباً در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.