مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: یک  شکارچی غیر مجاز که اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی در پناهگاه حیاتوحش سفید کوه ازنا کرده بود که با تلاش محیط بانان و همکاری نیروهای بسیج روستایی دستگیر شد. وی اضافه کرد: پرونده این متخلف پس از بازجویی مقدماتی، برای سیر مراحل قضایی […]

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: یک  شکارچی غیر مجاز که اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی در پناهگاه حیاتوحش سفید کوه ازنا کرده بود که با تلاش محیط بانان و همکاری نیروهای بسیج روستایی دستگیر شد.

وی اضافه کرد: پرونده این متخلف پس از بازجویی مقدماتی، برای سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و ادوات شکار کشف شدهاست.

فتحی بیرانوند بیان کرد: از این متخلف یک قبضه اسلحه،  فشنگ و دوربین شکاری طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید تا صدور رای قطعی به صورت امانی نزد این اداره باقی می مانند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به  افزایش  میزان جرایم زیست محیطی اظهار کرد: جریمه شکار هر راس قوچ وحشی ۲۵ میلیون تومان بوده که این میزان جریمه جدای از جرایم محاکم قضایی از قبیل حبس و  جرایم نقدی در حق صندوق دولت است.

وی عنوان کرد:  از تمامی دوست داران محیط زیست درخواست می‌کنم هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه شبانه‌روزی ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام