به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تیم استقلال در بازی‌های اخیر خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر موفق شده عملکرد موفقی داشته باشد و تحت هدایت فرهاد مجیدی توانسته سه بازی اخیر خود را با پیروزی پشت سر بگذارد. علی جباری پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مسائل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تیم استقلال در بازی‌های اخیر خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر موفق شده عملکرد موفقی داشته باشد و تحت هدایت فرهاد مجیدی توانسته سه بازی اخیر خود را با پیروزی پشت سر بگذارد.

علی جباری پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مسائل پیرامون آبی‌پوشان پایتخت و حضور موثر ارسلان مطهری در این تیم صحبت‌هایی به میان آورد. او در این گفت‌وگو عنوان کرد که مطهری شانس و اقبال با او یار بوده است که در ابتدای حضور خود توانسته پایش به گلزنی باز شود و همچنین عنوان کرد که به مهدی قائدی در زمان وینفرد شفر بها داده نمی‌شد.

در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار ایسنا را با علی جباری می‌خوانید:

*وضعیت استقلال را بعد از سه پیروزی پیاپی و حضور فرهاد مجیدی در این تیم چگونه ارزیابی می‌کنید؟

استقلال در دوره حضور آندره‌آ استراماچونی توانست عملکرد خوبی داشته باشد و این مربی به نوعی اثر مثبتی روی این تیم گذاشت و شکل خوبی گرفت  کادر فنی جدید در حال حاضر هم پیگیر همان سیستم  است و بازیکنان هم با این طرز تفکر به خوبی هماهنگ شده‌اند و در زمین همان تاکتیک و سیستم را پیش می‌برند. این پیروزی‌های که الان به دست می‌آید نباید زحمات استراماچونی را در آن فراموش کرد و همچنین باید قدردان زحمات بازیکنانی که در زمین تلاش می‌کنند، بود.

*به نظر شما این سیستمی که در حال حاضر در استقلال پیاده می‌شود نتیجه بخش است؟

 به نظر در این معادله هواداران از اهمیت زیادی برخوردار هستند. کادر فنی جدید در حال حاضر ادامه این سیستم را پیگیری می‌کنند و فکر می‌کنم که نتیجه‌بخش خواهد بود. با این وجود شرایط استقلال روی هم رفته کار بسیار خوب است و زحمات زیادی دارد انجام می‌شود. به نظر من اگر مصدومیت‌ها کمتر شود و بازیکنان کامل در اختیار تیم باشند،  استقلال می‌تواند در پایان فصل موفق باشد.

*حضور فرهاد مجیدی را در تیم چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا او می‌تواند روی نیمکت استقلال ماندنی شود؟

این مساله بستگی به شرایط دارد. در حال حاضر وضعیت استقلال خوب است. سیستمی در تیم انجام شده که استرماچونی آن را پایه گذاری کرده و بازیکنان دارند این سیستم را ادامه می‌دهند. درباره فرهاد مجیدی زود است که قضاوت کنیم اما ایشان جوان است و می‌تواند آینده خوبی داشته باشد و امیدوارم این روند را همینطور ادامه پیدا کند. مجیدی دوست دارد که کیفیت استقلال روز به روز بیشتر شود و امیدوارم که او هم بتواند عملکرد خوبی از خودش به جای بگذارد.

*ارسلان مطهری، بازیکن جدید استقلال در سه بازی اخیر این تیم، سه گل به ثمر رساند. نظر شما درباره او چیست؟

حضور ارسلان مطهری را در تیم  استقلال را می‌توان به فال نیک گرفت. او در شروع توانست عملکرد خوبی داشته و به او اعتماد شد و با گلزنی‌هایی که داشت موفق شد در تیم روحیه بگیرد. به نظر من او خوش شانس بود که پایش به گلزنی باز شد چون بازی کردن در استقلال کار سختی است و این شانس را خداوند به او داد که توانست گل بزند. او با شرایطی که دارد نباید مغرور شود چون بازیکنان دیگری بودند که نتوانستند کیفیت لازم را در استقلال داشته باشند.

*مهدی قائدی در این فصل عملکرد متفاوت و خوبی از خودش ارائه داده. این بازیکن را چطور می‌بینید؟

مهدی قائدی در زمان آقای شفر به او بها داده نشد اما  در دوره حضور استراماچونی، این مربی با کمبود نفر مواجه بود به او فرصت دادند و موفق شد عملکرد موفقی از خودش بر جای بگذارد. قائدی هم شرایط مطهری را دارد و تا موقعی که به او اطمینان دارند باید از این اعتماد استفاده کند و حواسش باشد که به حاشیه نرود و تا بتوانند کیفیت خوبی از خودش ارائه دهد.

*داربی پایتخت نزدیک است. شرایط استقلال را با توجه به این بازی چطور ارزیابی می‌کنید؟

داربی شرایط خاص خودش را دارد. در لیگ برتر بازی‌های دیگر یک طرف هستند و داربی هم یک طرف. حساسیت این بازی به خاطر هواداران است و آن‌ها دوست دارند که تیم‌شان نتیجه پیروزی بخش خود را بگیرند. استقلال شرایط خوبی دارد و دو برد در آسیا و یک برد در لیگ برتر به دست آورده است. به نظر من دیاباته هم اگر نتواند به این بازی برسد. مطهری هم می‌تواند از شانس خودش استفاده و با اعتمادی که به او شده جای او را پر کند.

*به نظر شما استقلال می‌تواند در داربی پیروز میدان شود؟

با توجه به این که تیم پرسپولیس هم تیم خوبی است و نفرات جدید هم در این تیم توانستند خلاء‌های موجود را پر کنند اما این دلیل نمی‌شود که استقلال این بازی را نبرد. استقلال اگر شرایط خوب خودش را داشته باشد و مسائل خارج از زمین فوتبال و حاشیه‌ها کیفیت تیم را تحت تاثیر قرار ندهد، می‌تواند در داربی به پیروزی برسد. من به عنوان کسی که عاشق استقلال هستم و روی این تیم تعصب دارم، در هر شرایطی که استقلال در آن بوده‌  گفتم که داربی را می‌بریم. امیدوارم که استقلال در داربی بتواند مقابل پرسپولیس پیروز شود و هواداران را خوشحال کند.

*خاطره‌ای از زمانی که شما در داربی حضور داشتید و برایتان خوشایند بوده است به خاطر دارید؟

نمی‌دانم دقیقا چه سالی بود. اما شب عید بود و ما مقابل پرسپولیس بازی داشتیم و آن بازی را موفق شدیم با نتیجه یک بر صفر با پیروزی پشت سر بگذاریم. این خاطره برای من خیلی خوب است چون یک عیدی برای هواداران در روزهای آخر سال بود و در شب عیدی موفق شدیم هواداران را خوشحال کنیم.

انتهای پیام