مسعود لشگری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعزام ۵ پاراتکواندوکار به مسابقات قهرمانی آسیا لبنان، افزود: مهدی پور رهنما کلاس K۴۴ در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، اصغر عزیزی و حامد حق شناس کلاس K۴۴ در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم، مهدی بهرامی آذر کلاس K۴۳ در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم و سعید صادقیان کلاس […]

مسعود لشگری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اعزام ۵ پاراتکواندوکار به مسابقات قهرمانی آسیا لبنان، افزود: مهدی پور رهنما کلاس K۴۴ در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، اصغر عزیزی و حامد حق شناس کلاس K۴۴ در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم، مهدی بهرامی آذر کلاس K۴۳ در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم و سعید صادقیان کلاس K۴۲ در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم نفرات اعزامی به لبنان هستند که ۱۰ اسفند راهی لبنان می‌شوند. این مسابقات از ۱۲ اسفند آغاز و به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به کاهش تعداد نفرات اعزامی نسبت به دوره قبل گفت: سال گذشته با ۹ تکواندوکار عازم این مسابقات شدیم و برای پنجمین بار قهرمانی خود را تکرار کردیم، امسال بنا به دلایلی تعداد نفرات اعزامی کاهش پیدا کرد که امیدوارم با این تعداد ورزشکار محدود بتوانیم از عنوان قهرمانی خود برای ششمین بار دفاع کنیم.

رییس انجمن پاراتکواندو درباره وضعیت نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا لبنان اظهار کرد: اردوی تیم ملی پاراتکواندو از اوایل بهمن در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برپا شده و تا زمان اعزام ادامه خواهد داشت. از بین ۵ پاراتکواندوکار حاضر در اردوی آمادگی، مهدی پور رهنما و اصغر عزیزی دو ورزشکار پارالمپیکی هستند که تحت حمایت کمیته ملی پارالمپیک قرار دارند و مابقی پاراتکواندوکاران توسط فدراسیون تکواندو حمایت می‌شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر امیدوار به تکرار قهرمانی در این دوره نیز هستید، تصریح کرد: با توجه به این که مسابقات قهرمانی آسیا به صورت آزاد برگزار می‌شود و محدودیتی برای نفرات اعزامی وجود ندارد تمام کشورها با ورزشکاران بی‌شماری در این مسابقات حضور دارند و تنها تیم ایران است که با ۵ ورزشکار در قهرمانی آسیا شرکت می‌کند، بدون شک کار سختی را در لبنان خواهیم داشت. به هر صورت تلاش بر این است که قهرمانی خود را برای ششمین بار تکرار کنیم.

لشگری در پایان افزود: چون تنها دو ورزشکار اعزامی به توکیو داریم از سال آینده تمام برنامه‌ریزی خود را برای آماده‌سازی این دو پارالمپیکی معطوف خواهیم کرد تا بهترین عملکرد را در توکیو داشته باشیم.

انتهای پیام