علی‌حسن فردبابلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تکالیف عید نوروز برای دانش‌آموزان، عید داستان و مانند سال گذشته است. به این شکل که دانش آموزان به جای انجام تکالیف، داستان‌گویی و داستان‌نویسی خواهند داشت. وی افزود: دانش‌آموزان عشایری نیز می‌توانند در خصوص سفرهای کوچ، داستان بنویسند. باید به این نکته توجه کرد که دادن […]

علی‌حسن فردبابلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تکالیف عید نوروز برای دانش‌آموزان، عید داستان و مانند سال گذشته است. به این شکل که دانش آموزان به جای انجام تکالیف، داستان‌گویی و داستان‌نویسی خواهند داشت.

وی افزود: دانش‌آموزان عشایری نیز می‌توانند در خصوص سفرهای کوچ، داستان بنویسند. باید به این نکته توجه کرد که دادن تکالیف در هر قالبی که باشد، ممنوع است و معلمان حق تکلیف دادن برای تعطیلات عید را ندارند.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: داستان‌نویسی برای همه دانش‌آموزان پایه ابتدایی است؛ به این شکل که می‌توانند پای داستان‌های بزرگ‌ترها بنشینند و سپس آن را نقل کنند یا اینکه می توانند کتاب داستانی را در طول تعطیلات عید بخوانند و خلاصه آن را بنویسند و یا بر اساس قوه تخیل خود می‌توانند داستان بنویسند.

فردبابلی در پایان گفت: والدین چنانچه مشاهده کنند معلم به دانش آموزان تکالیفی برای عید داده است، می‌توانند به منطقه آموزشی خود اطلاع دهند چرا که سیاست وزارت در راستای ممنوعیت تکلیف دادن به دانش آموزان است.

انتهای پیام