دیدار با نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان یکی دیگر از برنامه های سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به شهر مونیخ آلمان برای شرکت در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ بود. به گزارش خبرنما به نقل از یسنا، امیرعبداللهیان در این دیدار بر پیوندهای عمیق دوستی بین دو ‌ملت و کشور تاکید کرد […]

دیدار با نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان یکی دیگر از برنامه های سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به شهر مونیخ آلمان برای شرکت در پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ بود.

به گزارش خبرنما به نقل از یسنا، امیرعبداللهیان در این دیدار بر پیوندهای عمیق دوستی بین دو ‌ملت و کشور تاکید کرد و مساعی همه کشورها برای کمک به ثبات و امنیت داخلی لبنان و عدم مداخله کشورهای ثالث در مسائل داخلی لبنان برای پیشبرد دستور کار سیاسی خود را ضروری دانست.

 

وزیر امور خارجه کشورمان با مرور ابعاد مختلف روابط به ویژه در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، بر لزوم پیگیری اجرایی شدن توافقات قبلی بین دو کشور در راستای ارتقای روابط در عرصه های مختلف بین تهران و بیروت تاکید کرد.

 

نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات این کشور، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم لبنان تقدیر کرد و خاطر نشان نمود: مردم و دولت لبنان حمایت های ایران از ثبات و آرامش در لبنان را فراموش نخواهند کرد.

 

نخست وزیر لبنان همچنین بر تعهد دولت لبنان برای توسعه و گسترش روابط پایدار با همه کشورهای اسلامی به خصوص کشورهای مهم و تاثیرگذار در عرصه منطقه تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط بین تهران و بیروت باشیم.

 

وزیر امور خارجه کشورمان و نخست وزیر لبنان در این دیدار در خصوص برخی مسائل منطقه ای بویژه وضعیت منطقه شامات، خلیج فارس و یمن تبادل نظر کردند.