مجید پرویزی در حاشیه دوره آموزشی توانمندسازی تعاونی ها در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: بحث آموزش در تعاونی ها بسیار مورد دقت و توجه است و کاربرد آن برای اعضای تعاونی ها بسیار اساسی و با اهمیت است.  وی افزود: اندیشمندان تعاون معتقد هستند که تعاونی ها با آموزش متولد می شوند، […]

مجید پرویزی در حاشیه دوره آموزشی توانمندسازی تعاونی ها در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: بحث آموزش در تعاونی ها بسیار مورد دقت و توجه است و کاربرد آن برای اعضای تعاونی ها بسیار اساسی و با اهمیت است. 

وی افزود: اندیشمندان تعاون معتقد هستند که تعاونی ها با آموزش متولد می شوند، با آموزش شکل می گیرند و با آموزش نیز موفق می شوند.

این مسئول اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد که نارسایی های تعاونی ها نسبت مستقیم با اینکه اعضا و کارکنان آن دانش لازم را برای انجام کار نداشته و به شکل سنتی کار می کنند دارد. 

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در کشورهای در حال توسعه نقش دولت این است که به تعاونی ها آموزش داده و نیروهایشان را تربیت کند. به تبع همین رویکرد در کشور ما هم به این قسمت و بحث آموزش تعاونی ها از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی توجه زیادی شده است. 

پرویزی خاطرنشان کرد: ما نیز از ۳-۲ سال گذشته سعی کرده ایم یک نهضت و جهاد آموزش راه اندازی کنیم که یکی از مصادیق و جلوه گاه این امر، عقد قرارداد با جهاد دانشگاهی است تا این آموزش ها را کاربردی تر و عملیاتی تر کرده و به بهانه های مختلف به اعضای تعاونی ها انگیزه بدهیم و همچنین برای اینکه بتوانیم دوره های با کیفیت تری با صدور و اعطای مدرک معتبر برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: برنامه داریم که آموزش ها را گسترده تر کرده و در قالب قرارداد همکاری با مرکز آموزش فنی و حرفه ای و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر طیف مخاطبان این آموزش ها را گسترده تر کنیم.

وی با اشاره به برنامه های آموزشی آینده بیان کرد: یکی از برنامه های ما این است که طی قرارداد منعقد شده با دانشگاه های استان، دانشجویان را در قالب تور آموزشی به تعاونی های موفق و الگو برده و با معرفی و دیدن این تعاونی ها به صورت عینی برای آنان ایجاد انگیزه نماییم تا کسب و کارهای موفق در شرایط رکود اقتصادی را ببینند و بدانند که خیلی ها در همین شرایط هم زنده مانده اند. 

انتهای پیام