«حشمت الله فلاحت پیشه»، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا درباره مباحث مطرح شده در روزهای اخیر درباره احتمال خروج ایران از برجام گفت: در دیدارهایی که اخیرا با مقامات اروپایی در قالب هیات های پارلمانی داشتیم، نگرانی ان ها از پایان دادن […]

«حشمت الله فلاحت پیشه»، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا درباره مباحث مطرح شده در روزهای اخیر درباره احتمال خروج ایران از برجام گفت: در دیدارهایی که اخیرا با مقامات اروپایی در قالب هیات های پارلمانی داشتیم، نگرانی ان ها از پایان دادن ایران به راهبرد و رویکرد مشارکت جویانه در خصوص برجام مشهود بود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در این خصوص تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای حضور در توافق هسته ای به تعهدات خود عمل کرد اما کمتر از حد انتظار و پایین تر از میزان توافق نتیجه گرفت.

وی ادامه داد: بدون شک اروپا باید در راستای این نگرانی خود قدم های عملی و اجرایی بیشتری بردارد.

فلاحت پیشه در پاسخ به این سوال که تصمیم نهایی در خصوص خروج از برجام در کشور توسط کدام نهاد اتخاذ می شود، گفت: تصمیم برای خروج ایران از برجام بر عهده یک نهاد مشخص در کشور نیست.

وی ادامه داد: هیات نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی ذیل نظر مقام معظم رهبری بر روند اجرای برجام و تعهدات طرف‌های مقابل نظارت می کند. در کنار این موضوع مجلس شورای اسلامی نیز با تصویب قوانین و گزارش های مدون سهم نظارتی خود در این خصوص را دارد، بنابراین تصمیم برای خروج از برجام بر اساس رویکردهای نظارتی، یک تصمیم مجموعه ای خواهد بود.

فلاحت پیشه بیان کرد :هنوز تصمیم نهایی برای خروج از برجام اتخاذ نشده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که جمهوری اسلامی ایران نباید در بازی برجام توپ را به زمین طرف مقابل بیاندازد، گفت: هر اقدام و صحبتی از جانب مسئولان در کشور باید در راستای یک چارچوب کلی تعریف شده توسط نظام و بر مبنی ارزیابی ضرر و فایده باشد.