خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه خبری هیل، «بری لَودرمیلک» نماینده جمهوری‌خواه حوزه یازدهم ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی در سخنانی جنجالی، استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را شبیه محاکمه حضرت عیسی (ع) توسط مخالفان ایشان دانست. این نماینده جمهوری‌خواه که در مخالفت با استیضاح ترامپ […]

خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه خبری هیل، «بری لَودرمیلک» نماینده جمهوری‌خواه حوزه یازدهم ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان آمریکا بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی در سخنانی جنجالی، استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را شبیه محاکمه حضرت عیسی (ع) توسط مخالفان ایشان دانست.

این نماینده جمهوری‌خواه که در مخالفت با استیضاح ترامپ در صحن مجلس نمایندگان آمریکا صحبت می‌کرد، اظهار داشت: «وقتی عیسی [ع] به ناحق متهم به خیانت شد، پونتیوس پیلاطس به وی این فرصت را داد که با اتهام‌زنندگان رو در رو شود. در آن دادگاه فرمایشی، پونتیوس پیلاطس حق بیشتری را در مقایسه با آنچه دموکرات‌ها در این فرآیند [استیضاح] برای رئیس‌جمهور ترامپ در نظر گرفتند، برای عیسی [ع] قائل شد.»

تشبیه استیضاح ترامپ به محاکمه حضرت عیسی!

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در اواخر ماه نوامبر (اوایل آذرماه) یک هفته به دونالد ترامپ مهلت داده بود تا بگوید آیا وکیل و مشاور حقوقی‌اش مایل به ارائه اسناد درخواست شده درخصوص پرونده جنجالی اوکراین خواهد بود یا نه.

با این حال کاخ سفید ضمن غیرمنصفانه خواندن نشست‌های استماع استیضاح به نمایندگان دموکرات اعلام کرد که دونالد ترامپ و وکلایش حاضر به شرکت در این نشست‌ها نخواهند بود.

هفته گذشته «جرولد نادلر» رئیس دموکرات کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بندهای طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، وی را به «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در روند تحقیقات کنگره» متهم کرد.

ماجرای سوء استفاده ترامپ از قدرت علیه «جو بایدن» که از آن به عنوان یک رسوایی بزرگ موسوم به «اوکراین گیت» یاد می‌شود، پس از آن برملا شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه‌ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در مورد تخلفات مالی احتمالی پسر «جو بایدن» معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است.

در پی افشای این ماجرا، مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست «نانسی پلوسی» دموکرات روند استیضاح دونالد ترامپ را کلید زد و در ادامه، کمیته‌های اطلاعاتی و قضایی مجلس نمایندگان تحقیقات خود را در مورد سوءاستفاده ترامپ از قدرت در جریان ماجرای اوکراین گیت را آغاز کردند.

نشست استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با سخنرانی «نانسی پلوسی» رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا رسماً آغاز شد و قرار است پس از پایان بحث‌های نمایندگان درباره این استیضاح، رأی‌گیری نهایی انجام شود.

ترامپ دقایقی پس از آغاز نشست استیضاح خود در مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست نانسی پلوسی، در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «دروغ‌های وحشتناک از سوی چپ‌های افراطی و دموکرات‌های بی‌خاصیت. این یک هجمه به آمریکا و حزب جمهوری‌خواه است.»