به گزارش خبرنما به نقل از سه‌شنبه ایرنا به نقل از باشگاه فولادخوزستان پس از چند مرحله نمونه برداری از تمام اعضای تیم فوتبال فولاد خوزستان، جواب تست کرونا پنج عضو این تیم مثبت اعلام شد. باشگاه فولاد خوزستان با صدور بیانیه ای در این باره نوشت: این باشگاه از ابتدای پیدایش و شیوع ویروس کرونا در […]

به گزارش خبرنما به نقل از سه‌شنبه ایرنا به نقل از باشگاه فولادخوزستان پس از چند مرحله نمونه برداری از تمام اعضای تیم فوتبال فولاد خوزستان، جواب تست کرونا پنج عضو این تیم مثبت اعلام شد.

باشگاه فولاد خوزستان با صدور بیانیه ای در این باره نوشت: این باشگاه از ابتدای پیدایش و شیوع ویروس کرونا در کشور بر حفظ سلامتی جامعه تاکید داشته و مدیریت باشگاه و سرمربی تیم بزرگسالان از جمله اولین نفراتی بودند که درباره تعطیلی لیگ و اهمیت سلامتی بازیکنان، اعضای تیم، عوامل برگزاری مسابقات، خانواده‌های آنها و در نتیجه سلامتی افراد جامعه صحبت کردند و تعطیلی زودهنگام لیگ در اسفند سال گذشته را نیاز جامعه دانستند.

این بیانیه می افزاید: تیم فولادخوزستان از سه بازی آخر خود در مسابقات لیگ  ۹ امتیاز کسب کرده بود و در بهترین شرایط روحی و فنی قرار داشت اما باشگاه فولادخوزستان با تاکید بر اهمیت سلامتی افراد جامعه، در آن شرایط بحرانی برای تعطیلی لیگ قدم برداشت.

این بیانیه افزوده است:پساز گذشت نزدیک به ۷۰ روز از پایان تمرینات، با اعلام سازمان لیگ‌برتر مبنی بر شروع دوباره تمرینات پس از انجام آزمایش لازم، اعضای تیم فولاد چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت در هتل المپیک تهران گرد هم آمدند و از همان ابتدا زیر نظر دکتر مرادی پزشک با تجربه تیم زیرکنترل شدید بهداشتی قرار گرفتند. 

باشگاه فولاد خوزستان افزوده است:از لحظه ورود فولادی ها به اردوی تهران ماسک، مواد ضد عفونی و دیگر اقلام بهداشتی در اختیار تمامی اعضای تیم قرار گرفت و همچنین طبق پروتوکل های بهداشتی به هر فرد حاضر در اردو یک اتاق اختصاص داده شد. صبح روز پنج‌شنبه یکم خرداد نخستین تست PCR از تمامی اعضا گرفته شد که پاسخ این آزمایش روز شنبه سوم خرداد به دست دکتر مرادی، پزشک تیم رسید که حاکی از منفی بودن تمامی تست‌ها بود.

پس از آن تمرینات تیم نیز طبق پروتوکل اعلام شده از سوی معاونت بهداشت برای برگزاری لیگ‌ برتر، آغاز شد و در این راستا اعضای تیم با ۲ اتوبوس جداگانه و فاصله گذاری مناسب به سمت محل تمرین تردد کردند. همچنین قبل و بعد تمرین نیز بازیکنان و وسایل مورد استفاده نیز توسط عوامل باشگاه ضدعفونی شدند. در کنار این اقدامات، قرارداد برای خرید پنج تونل ضدعفونی در جهت نصب در ورزشگاه شهدای فولادخوزستان نیز با نظارت و پی‌گیری مدیرعامل باشگاه منعقد شد.

“باشگاه فولاد سلامت اعضای خود که جزیی از خانواده بزرگ شرکت فولادخوزستان به حساب می‌آیند را بحث اصلی خود می‌داند و از این‌رو با مشورت مسوولان باشگاه و تیم تصمیم گرفته شد تا آزمایش PCR دیگری از افراد حاضر در اردو برای دومین بار گرفته شود. این تست صبح روز دوشنبه انجام شد و در اواخر شب گذشته جواب اولیه مبنی بر مشکوک بودن تعدادی از اعضای تیم به پزشک فولاد رسید که تمامی موارد مشکوک فورا در قرنطینه قرار گرفتند.”

در این بیانیه آمده است:روز سه شنبه آزمایشگاه مربوطه جواب قطعی این تست را به پزشک تیم تحویل داد که طبق آن سه نفر از کادر تیم و ۲ بازیکن جواب تست‌شان مثبت اعلام شد، این در حالی است که تیم فولادخوزستان از روز اول شروع اردو در قرنطینه کامل به سر برده و تمام موارد بهداشتی را به‌طور کامل رعایت کرده است.

سه روز دیگر افراد حاضر در قرنطینه و همچنین دیگر نفرات تیم فولادخوزستان باز هم تست کرونا انجام خواهند داد تا یک پایش دیگر در تیم انجام شود.

باشگاه فولاد در این بیانیه افزوده است:با نظر مدیریت باشگاه و سرمربی تیم بزرگسالان تصمیم بر این گرفته شد تا برای حفظ آرامش بازیکنان و تیم، هرگونه مصاحبه‌ای از سوی اعضای تیم بزرگسالان ممنوع اعلام شود. باشگاه فولادخوزستان برای حفظ سلامتی اعضای خود و همچنین دیگر افراد جامعه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد. به این امید که هرچه زودتر این ویروس از کشور عزیزمان و جهان ریشه‌کن شود.