به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا به نقل از  شبکه ان بی سی نیوز، بعد از گذشت ۱۸ ماه جنگ تجاری میان دو ابرقدرت تجاری جهان، ترامپ بعد از دیدار با «لیو هه» معاون نخست وزیر چین با حضور در جمع خبرنگاران کاخ سفید گفت: مذاکره کنندگان به توافق "مرحله اول" رسیده اند اما همچنان […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا به نقل از  شبکه ان بی سی نیوز، بعد از گذشت ۱۸ ماه جنگ تجاری میان دو ابرقدرت تجاری جهان، ترامپ بعد از دیدار با «لیو هه» معاون نخست وزیر چین با حضور در جمع خبرنگاران کاخ سفید گفت: مذاکره کنندگان به توافق "مرحله اول" رسیده اند اما همچنان جزئیات این توافق مکتوب نشده اند.

بر اساس توافق امروز ، کاخ سفید قبول کرد تا هفته آینده تعرفه بر کالاهای چینی به ارزش ۲۵۰ میلیارد دلار را از ۲۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش ندهد.

همچنین در بخش دیگری از این توافق، قرار است در ازای فروکش کردن  تعرفه ها آمریکا، خریداران عمده چین به خرید محصولات کشاورزی آمریکا ادامه می دهند و انتظار می رود که توافق نهایی میان آمریکا و چین در دیدار آتی ترامپ با رئیس جمهوری چین در نشست رهبران آپک (آسیا اقیانوسیه) که قرار است ماه آینده در کشور شیلی برگزار شود، به امضاء طرفین برسد.

خبر توافق محدود میان آمریکا و چین در حالی منتشر می شود که پیش از این دولت چین روز جمعه به صورت رسمی از نماینده تجاری و وزیر خزانه داری آمریکا به ادامه گفت و گوهای تجاری دعوت کرده است.

شبکه خبری سی ان ان  در پیامی توییتری نوشت: پکن از «رابرت لایتزیر» نماینده ویژه تجاری و «استیون منوچین» وزیر خزانه داری و تیم اقتصادی آنان برای مذاکرات تجاری بیشتر در چین دعوت کرده است.