آفتاب‌‌نیوز : به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با حمله به جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق دولتش که اخیرا از مدیریت وی در قبال اعتراضات به قتل جورج فلوید انتقاد کرد، گفت که “او را الکی بزرگش کرده‌اند”. ترامپ در توئیتی نوشت: ماتیس ژنرالی است که بیش از همه […]

آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با حمله به جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق دولتش که اخیرا از مدیریت وی در قبال اعتراضات به قتل جورج فلوید انتقاد کرد، گفت که “او را الکی بزرگش کرده‌اند”.

ترامپ در توئیتی نوشت: ماتیس ژنرالی است که بیش از همه او را الکی بزرگش کرده‌اند. او زیاد حرف زد اما هرگز موفقیتی به بار نیاورد. او وحشتناک بود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه توئیت نوشت: یک روز من داستان واقعی او کسانی دیگر را – هم خوب و هم بد- خواهم گفت.

در عین حال ترامپ در پستش به یک توئیت گرگ جاف، خبرنگار روزنامه واشنگتن پست ارجاع داد؛ توئیتی که یک مقاله منتشر شده در پایگاه خبری محافظه کار American Greatness با تیتر “ژنرال ماتیس به آمریکا و تفنگداران دریایی خیانت کرده است” به آن ضمیمه شده بود. این مقاله روز شنبه به قلم سباسشن گورکا، کسی که برای حدود هفت ماه از ژانویه ۲۰۱۷ تا اوت ۲۰۱۷ به عنوان معاون دستیار ترامپ خدمت کرد.

جاف اظهار کرد، امیدوار است مردم این مقاله ر ا بخوانند و بیندیشند.

او در مقاله نوشت: من یک تفنگدار دریایی نیستم اما آنها را میشناسم. جیم ماتیس تفنگدار دریایی نیست.

گورکا پیش از این برای مدت دو سال در دانشگاه تفنگداران دریایی در کوآنتیکو آموزش دیده است.

اخیرا جیمز ماتیس با انتشار مقاله‌ای ترامپ را متهم به اختلاف ایجاد کردن بین آمریکایی‌ها کرده و به استفاده وی از نظامیان آمریکایی برای فروخواباندن اعتراضات علیه قتل جورج فلوید به دست پلیس حمله کرد.