– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، با اضافه شدن ۷ هزار و ۱۰۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا در کشور، مجموع مبتلایان به این ویروس از ابتدای همه‌گیری تا ظهر امروز به ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۲۱۸ نفر رسید. همچنین با جان باختن ۱۷۳ مورد قوتی […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، با اضافه شدن ۷ هزار و ۱۰۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا در کشور، مجموع مبتلایان به این ویروس از ابتدای همه‌گیری تا ظهر امروز به ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۲۱۸ نفر رسید.

همچنین با جان باختن ۱۷۳ مورد قوتی جدید، مجموع جان‌باختگان ناشی از ویروس کووید۱۹ در کشور از ابتدای شیوع این ویروس تا اکنون به ۷۹ هزار و ۷۴۱ نفر رسیده است.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، طی روز گذشته تا ظهر امروز ۵۱۹ بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کووید۱۹ به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد ۹۲ نفر بستری شدند.

با بستری شدن ۹۲ نفر طی روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به ۲۳۰ مورد رسیده است که از این تعداد ۱۸۰ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز، تعداد موارد بستری مثبت جدید ۳۳ و تعداد موارد مثبت سرپایی طی روز گذشته تا ظهر امروز، ۹۴ نفر اعلام شده است.

گفتنی است طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴ مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده است که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و ۹۰ نفر مورد رسانده است.

همچنین هم‌اکنون ۳۲ بیمار با حال وخیم و نسبتا بد در icuهای مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

به گزارش خبرنما به نقل از تسنیم، از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، ۱۳۰ هزار و ۴۱ مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به ۴۴ هزار و ۹۸۴ مورد رسیده است.

قابل ذکر است هم‌اکنون ۴ شهرستان کوهرنگ، بن، سامان و خانمیرزا در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و ۶ شهرستان دیگر یعنی شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، لردگان، فارسان، اردل و کیار در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری بدین معنا است که مشاغل سطح ۴ در شهرستان‌های زرد تعطیل و مشاغل سطح ۱ و ۲ و ۳ با رعایت اصول بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و همچنین مشاغل سطح ۳ و ۴ در شهرستان‌های نارنجی استان تعطیل و مشاغل سطح ۱ و ۲ با رعایت دستورات بهداشتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

هم‌اکنون با بستری بودن ۲۳۰ نفر در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان، این استان کمترین میزان بستری‌های کرونایی را در چند هفته اخیر تجربه می‌کند.

همچنین با بستری بودن ۳۲ نفر در ICUهای مراکز درمانی استان، تعداد این بیماران نسبت به قله موج چهارم کرونا و نسبت به هفته‌های پیشین به صورت محسوس کاهش یافته است.

به نظر می‌رسد سیر نزولی شیوع بیماری کرونا در چهار محال و بختیاری همچنان ادامه دارد و احتمالا تا پایان هفته، شهرستان‌های این استات دچار تغییر وضعیت رنگ‌بندی و محدودیت‌های کرونایی خواهند شد.

عادی‌انگاری‌هایی که سیر نزولی شیوع ویروس کووید۱۹ در چهارمحال و بختیاری دارد و می‌تواند داشته باشد، از جمله نگرانی‌هایی است که طی روزهای اخیر این نگرانی افزایش یافته است که می‌تواند موج جدیدی در این استان خلق کند.

فریدون رحمانی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه موارد فوتی طی چند روز اخیر کاهش نیافته است، اظهار داشت: زمانی که ابتلا و شیوع ویروس کووید۱۹ رو به کاهش است، سیر نزولی آمار در موارد بستری طی دو هفته بعد اتفاق می‌افتد و آمار موارد فوتی نیز با تاخیر کم خواهد شد.

تردد خودروهای بومی بین شهرهای قزوین آزاد شد / ممنوعیت ورود کارگران از استان‌های آلوده به کرونای هندیوضعیت شیوع کرونا در کرمان نگران کننده است/ احتمال ورود پیک جدید کرونا در استانآمار بستری‌های کرونایی در قزوین ۲۵ درصد کاهش یافت

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد موارد فوتی ناشی از کرونا در افراد مسن رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: هم اکنون تماس و مراوده با سالمندان را تا حد امکان کاهش دهند چرا که ممکن است افراد بی علامت یا ناقل، بیماری را به افراد مسن منتقل کنند و باعث افزایش مرگ و میر در این گروه سنی شوند.