به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و آلومینیوم در هفته بیست و هفتم لیگ برتر شامگاه امروز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار در پایان با برتری ۲ بر صفر سرخپوشان به پایان رسید. شهریار مغانلو (۲۳) و مهدی ترابی (۳۴) برای پرسپولیس گلزنی کردند. […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و آلومینیوم در هفته بیست و هفتم لیگ برتر شامگاه امروز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار شد که این دیدار در پایان با برتری ۲ بر صفر سرخپوشان به پایان رسید.

شهریار مغانلو (۲۳) و مهدی ترابی (۳۴) برای پرسپولیس گلزنی کردند.

سرخپوشان پایتخت که برای تداوم صدرنشینی خود در بیستمین دوره لیگ برتر به سه امتیاز این دیدار احتیاج داشتند بازی تهاجمی و مالکانه خود را از همان ابتدا در دستور کار قرار دادند تا بتوانند دفاع آلومینیوم اراک را به عقب کشیده و بازی کاملا یکطرفه ای را در ورزشگاه آزادی ارائه دهند.

تثبیت صدرنشینی پرسپولیس با شکست آلومینیوم/ رقابت «صدر» حساس‌تر شد

شاگردان یحیی گل محمدی با سرعت بالای خود توپ را از میانه میدان به خط جمله خود منتقل می‌کردند و توانستند دفاع آلومینیوم را تحت فشار قرار دهند.

شیوه‌ای که باعث اشتباه شاگردان علیرضا منصوریان در خط دفاعی شد تا امیر هوشمند در دقیقه ۲۳ توپ را به اشتباه در اختیار مهدی ترابی قرار داده و این بازیکن با فرار خود مدافعان آلومینیوم را جا گذاشته و با پاس عرضی به شهریار مغانلو او را روبروی دروازه خالی نگه دارد. مهاجم پرسپولیس نیز نهایت استفاده را از این توپ کرد و گل اول بازی را به ثمر رساند.

حملات پرسپولیس پس از گلزنی مغانلو هم ادامه داشت و آنها با بازی کاملا تهاجمی، یک بار دیگر مدافعان آلومینیوم را دچار اشتباه کردند تا پاس رو به عقب آنها به حسین پورحمیدی دروازه‌بان آلومینیوم نرسیده و شهریار مغانلو آن را برداشت و با پاس پشت پای خود به مهدی ترابی، او را صاحب موقعیت گل کند. ترابی نیز قدر این توپ را دانست و آن را تبدیل به گل کرد.

هماهنگی و همکاری ترابی و مغانلو باعث شد تا هر دو نفر آمار یک گل و یک پاس گل را در ۴۵ دقیقه ابتدایی این بازی روبروی اسم خود ثبت کنند.

تثبیت صدرنشینی پرسپولیس با شکست آلومینیوم/ رقابت «صدر» حساس‌تر شد

شاگردان علیرضا منصوریان نیمه دوم را متفاوت شروع کردند و با چند تغییر سعی در جبران گل های خورده داشتند. در مقابل سرخپوشان هم تلاش کردند از دو گلی که در نیمه اول زده اند مراقبت کنند. با این حال برتری زمانی با تیم اراکی بود و چندین بار توانستند خود را به دروازه میزبان نزدیک کنند.

در دقیقه ۵۵ پاس رو به عقب امید عالیشاه به حامد لک با حرکت عجیب این دروازه بان همراه بود اما سرخپوشان شانس آوردن که گل اول را از حریف دریافت نکردند. در این صحنه لک قصد داشت درون محوطه جریمه حامد پاکدل را دریبل کند که مهاجم حریف توپ را از او گرفت اما نتوانست دروازه خالی را باز کند.

در ادامه تلاش شاگردان منصوریان برای رسیدن به گل ادامه داشت اما بازی منظم و کم اشتباه شاگردان گل محمدی این اجازه را به آنها نداد که به هدف شان برسند. بااین حال چند تعویض در ترکیب تیم آلومینیوم شرایط را متفاوت کرد.

در دقیقه ۷۵ پرسپولیس دو گلزن خود را از زمین بیرون کشید و مهدی عبدی و سیامک نعمتی به جای ترابی و مغانلو وارد زمین شدند. با این حال این دو تعویض هم سبب نشد آلومینیوم دست از فشار و حمله روی دروازه میزبان بردارد.

در دقایق پایانی تیم پرسپولیس شرایط را به سود خود تغییر داد و با نگه داشتن توپ پشت محوطه جریمه حریف و چند حمله خطرناک اجازه نداد شاگردان منصوریان به دروازه شان نزدیک شوند. در دقیقه ۹۱ محمدحسین کنعانی زادگان درون محوطه جریمه ضربه ای را به سمت دروازه آلومینیوم زد که توپ با فاصله اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در پنج دقیقه وقت اضافه هم اتفاق ویژه ای رخ نداد تا سرخپوشان به یک پیروزی دیگر دست پیدا کنند و در فاصله سه هفته مانده تا پایان لیگ بیستم با ۵۸ امتیاز در صدر جدول باقی ماندند.