عصر ایران- ب ام و ام۴ کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو ۲۰۲۲ عنوانی طولانی است که برای معرفی یکی از جدیدترین و برترین محصولات اسپرت باواریایی ها انتخاب شده است.  همچنین این اولین مدلی است که سامانه تمام چرخ محرک(اکس درایو) را وارد خانواده ام۴ کانورتیبل می کند. قیمت پایه این دلبر آلمانی برابر با ۸۶۳۰۰ […]

عصر ایران- ب ام و ام۴ کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو ۲۰۲۲ عنوانی طولانی است که برای معرفی یکی از جدیدترین و برترین محصولات اسپرت باواریایی ها انتخاب شده است.  همچنین این اولین مدلی است که سامانه تمام چرخ محرک(اکس درایو) را وارد خانواده ام۴ کانورتیبل می کند.

قیمت پایه این دلبر آلمانی برابر با ۸۶۳۰۰ دلار اعلام شده و فروش آن از ماه اکتبر آغاز می شود.

حضور لوگوی کامپتیشن در این خودرو به مفهوم یک محصول پرفورمنس کارخانه ای است که تا کنون چندین مدل مطرح آن را نیز در گروه خودروی عصر ایران معرفی کرده ایم.

ام۴ کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو با مدل ۲۰۲۲ از پیشرانه ۳ لیتری(با کد S58B30T0) 6 سیلندر توربودوقلو استفاده می کند که دقیقا با نمونه حاضر در کوپه و سدان ام۳ مشابه است. این پیشرانه ۵۰۳ اسب بخار خروجی و ۶۴۹ نیوتن متر گشتاور دارد. در بخش جعبه دنده نیز از نمونه ۸ سرعته اتوماتیک در ارتباط با سامانه اکس درایو(تمام چرخ محرک اختصاصی ب ام و) استفاده شده است.

باتوجه به قابلیت های سامانه مذکور؛ راننده می تواند شرایط رانندگی مدنظر خود را با یکی از حالت های: تمام چرخ محرک، تمام چرخ محرک اسپرت و همچنین وضعیت خاموش سامانه هماهنگ کند.

خودرو در آزمایش ها طی ۳٫۶ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برثانیه رسیده و بیشینه سرعت نیز روی ۲۵۰ کیلومتر برساعت محدود شده است. البته در صورت انتخاب پکیج ام بیشینه سرعت ۲۸۰ کیلومتر برساعت خواهد بود.

تغییر حالت سقف کانورتیبل در سرعت ۵۰ کیلومتر برساعت تنها ۱۸ ثانیه زمان لازم دارد و البته این سقف در مقایسه با نمونه ای که در نسل قبل ام۴ کانورتیبل استفاده شد؛ حدود ۴۰ درصد سبک تر شده است.

ام۴ کامپتیشن کانورتیبل اکس درایو جدید با رینگ های استاندارد ۱۹ اینچی در محور جلو و ۲۰ اینچی در محور عقب ارائه می شود. سیستم ترمز در حالت استاندارد به ۶ پیستون کالیپر ثابت با روتورهای ۳۸۰ میلیمتری در چرخ جلو و نمونه تک پیستون با کالیپرهای غیرثابت و دیسک ۳۷۰ میلیمتر در چرخ عقب مجهز شده است.

در حالت آپشن امکان انتخاب روتورهای سرامیکی ۴۰۰ میلیمتری برای چرخ های جلو و ۳۸۰ میلیمتری برای عقب نیز فراهم شده است.

در فضای داخل کابین، کیفیت بالای ب ام و مخاطب را کاملا همراه خود می کند. از جمله امکانات این فضا می توان به نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر ۱۲٫۳ اینچی و نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی با آی درایو ۷٫۰ اشاره کرد.

صندلی های اسپرت در حالت استاندارد مجهز به گرم کن و تهویه هستند و پوشش چرمی بسیار باکیفیتی نیز برای آنها کار شده است. صندلی های اسپرت ام پکیج با قاب فیبرکربن که حدود ۹٫۵ کیلوگرم نیز سبک تر هستند در حالت آپشن ارائه می شوند.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*لایت ویت فیناله؛ ابرقدرتی کوچک از باواریا (+عکس) *M8 کابریولت کامپتیشن؛ باواریایی قدرتمند در لباس سبز سیگنال! (+تصاویر) *M5 کامپتیشن ۲۰۲۱؛ ابرخودرویی در لباس سدان!/ چالش هیولای باورایایی برای پورشه، فراری و مک لارن (+عکس)