ایوب غزی  چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فوتبال محلات و کلیه مسابقات ورزشی در زمین های خاکی به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل هستند اما بعضا دیده می شود که بعضی از تیم‌ها از قانون سرپیچی کرده و به کار خود ادامه می دهند که در مرحله اول به آنها اخطار […]

ایوب غزی  چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فوتبال محلات و کلیه مسابقات ورزشی در زمین های خاکی به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل هستند اما بعضا دیده می شود که بعضی از تیم‌ها از قانون سرپیچی کرده و به کار خود ادامه می دهند که در مرحله اول به آنها اخطار می دهیم و در صورت عدم تمکین با همکاری نیروی انتظامی از اقدام آنها جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه بازرسان ما به طور مرتب از زمین های خاکی شهرستان اهواز سرکشی می کنند و با متخلفان برخورد می شود گفت: ۸۰ زمین خاکی در شهرستان اهواز وجود دارد همچنین ۴۵۰ تیم فوتبال محله ای به همراه ۱۰۰ داور در کلانشهر اهواز فعالیت می کنند. 

رییس شورای ورزش محلات اهواز افزود: برخی از زمین های خاکی با مشکل کمبود خاک مواجه بوده و یا بعضا دیده می شود که دیرک دروازه ها دزدیده می شوند لذا امیدواریم که در این خصوص با ما همکاری شود و مشکلات زمین های خاکی برطرف شود.

وی ادامه داد: با همت پیشکسوتان ورزش محلات، بعضی از زمین‌های خاکی همچون زمین آخر آسفالت را سکو زدیم تا علاقه مندان بتوانند از نزدیک نظاره گر مسابقات باشند. متاسفانه پیمانکار زمین خاکی لشکرآباد، طرح احداث سکو را نیمه کار رها کرده و این مکان با مشکلاتی همراه بود که پس از نشست با معاون فرهنگی ورزشی شهرداری اهواز، قرار شد به این موضوع رسیدگی شود.

غزی افزود: در حال حاضر بازیکنان و استعدادهای خوبی در محلات داریم که اگر به آنها اعتماد شود به جرات می‌توان گفت هیچ تیمی از استان دیگر نیاز به بازیکن از بیرون ندارد اما متاسفانه برخی از مربیان و مسئولان تیم های باشگاهی به این امر توجه نمی کنند.

وی گفت: اگرچه برخی از تیم های استان همچون قرمزپوشان ،ولایت اهواز ،شهدای خوزستان ، ملی حفاری اهواز ،استقلال اهواز ،استقلال خوزستان و نفت اهواز هرساله بالغ بر ۳۰ تا ۴۰ بازیکن مستعد از محلات انتخاب کرده و به تیمشان اضافه می کنند.

رییس شورای ورزش محلات اهواز افزود: طی تفاهم نامه ای که ۲ ماه پیش با مدیرعامل باشگاه فولاد داشتیم قرار بر این شد هر استعدادی که در محلات رشد کند با نظر کادر فنی به تیم های مختلف باشگاه فولاد اضافه شود. خوشبختانه تاکنون باشگاه های فولاد، استقلال خوزستان و نفت اهواز بیشترین سهم را در جذب بازیکن از فوتبال محلات دارند.

وی بیان کرد: سال گذشته تقریبا ۶۰ یادواره در رده جوانان ،بزرگسالان و پیشکسوتان به همت مسئولان محلات در شهرستان اهواز برگزار کردیم. با برنامه ریزی که انجام دادیم قرار است شهریور ماه امسال لیگ جوانان و ‌بزرگسالان را برگزار کنیم هر چند با توجه به مشکلات اقتصادی تیم های محلاتی و کمبود منابع مالی این اقدام کار بسیار دشواری است. طبق برنامه ریزی که با اداره ورزش وجوانان اهواز داشتیم بنا داریم مسابقات را در چهار زمین برگزار کنیم.

غزی گفت: هیات فوتبال استان همواره در برگزاری کلاس های داوری و مربیگری با ما همکاری داشته است اما تا الان هیچ جلسه ای برای تعامل بیشتر با ورزش محلات که بالغ بر ۱۲ هزار ورزشکار تحت پوشش دارد، برگزار نشده است و به لحاظ مالی از ما حمایت نکرده اند.

وی به راه اندازی سامانه اطلاعاتی ورزش محلات اهواز اشاره کرد و گفت: به واسطه این سامانه که قرار است اواسط خردادماه راه اندازی شود، اطلاعات تمام بازیکنان ورزش محلات ثبت خواهد شد.

رییس شورای ورزش محلات اهواز در پایان گفت: از مسئولان استان انتظار داریم نگاه ویژه ای به فوتبال محلات داشته باشند. همچنین از مربیان فوتبال محلات توقع داریم در این شرایط کرونایی قدری صبور باشند و بازی های دوستانه برگزار نکنند چرا که  روز گذشته یکی از بازیکنان زمین های خاکی اهواز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.