شهاب الدین بیمقدار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ضرورت در اولویت قرار دادن منافع ملی، و با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها بیان کرد: از نظر بنده باید جمهوریت نظام جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسیم. وی در ادامه با تاکید مجدد بر این‌که «ما باید جمهوریت نظام را تقویت […]

شهاب الدین بیمقدار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ضرورت در اولویت قرار دادن منافع ملی، و با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها بیان کرد: از نظر بنده باید جمهوریت نظام جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسیم.

وی در ادامه با تاکید مجدد بر این‌که «ما باید جمهوریت نظام را تقویت کنیم» ابراز عقیده کرد: حتی از نظر بنده در خصوص مجلس خبرگان نیز باید اجازه دهیم غیر از مجتهدین افرادی دیگر نیز حضور داشته باشند و طبق قانون اساسی به وظایف خود عمل کنند. زمانی که جمهوریت نظام تقویت شود مردم احساس مشارکت در نظام خواهند کرد و زمانی که این احساس را داشته باشند هم صبر و حوصله آنان بالاتر می رود و هم مشارکت بیشتری خواهند داشت.

وی در ادامه با اشاره به تبلیغات برخی از اصولگرایان علیه دولت در آستانه انتخابات مجلس، بیان کرد: هدف از این تبلیغات بعضا این است که در مجلس آینده اصلاح طلبان حضور نداشته باشند اما اینگونه مجلس یکدست می شود حال این سوال پیش می آید اگر ما مجلسی یکدست داشته باشیم که بخشی از جامعه به آن ها رای داده اند، بخش دیگر جامعه که سلیقه ای متفاوت دارند حاضر به اجرای مصوبات این مجلس هستند؟

وی افزود: امروز مهم ترین آیتم چانه زنی و قدرت در دنیا ملت ها هستند. اگر ما پشتوانه ملت را داشته باشیم در دنیا نیز حرف اول را خواهیم زد.

انتهای پیام