به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا؛ پروژه مسکن امید که از مدت‌ها پیش کلید خورده بود، با رونمایی از یک پروژه به ثمر نشست. دکتر «حسن روحانی»، رئیس جمهور، ۱۸ فروردین ماه سال جاری نخستین طرح مسکن امید شهر تهران با نام پروژه بهاران شرقی را به بهره‌برداری رساند. این طرح […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا؛ پروژه مسکن امید که از مدت‌ها پیش کلید خورده بود، با رونمایی از یک پروژه به ثمر نشست. دکتر «حسن روحانی»، رئیس جمهور، ۱۸ فروردین ماه سال جاری نخستین طرح مسکن امید شهر تهران با نام پروژه بهاران شرقی را به بهره‌برداری رساند. این طرح که شامل ۳۲۴ واحد مسکونی و ۶۳ واحد تجاری در ۹ بلوک می شود، در مجاورت بافت فرسوده منطقه ۱۸ شهر تهران قرار دارد. در این طرح ٣٧٠ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۶٧٠ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

طرح مسکن امید در قالب بازسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده و اجرای طرح‌های محرک بازآفرینی شهری در دولت تدبیر و امید اجرایی شده است. به همین منظور ۱۰۰ هزار واحد مسکونی محله‌ای در کشور برای بازآفرینی تعریف شده است.

«محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی، در خصوص آخرین وضعیت احداث ۴۰۰ هزار مسکن با عنوان مسکن «امید» به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: این پروژه فعال بوده و کارهای آن در همه شهرهای جدید و شهرهای مختلف کشور یکی پس از دیگری شروع شده است. در اخبار هم پخش شد که کلنگ به زمین زده شده و کارهای آن آغاز شده است.

او در خصوص میزان آسیب منازل در استان‌های سیل زده گفت: در استان های سیلزده به میزان بیش از ۱۵۰ هزار واحد روستایی و شهری، باید تعمیر و احداث شوند. خصوصا در قسمت‌هایی که در مسیر رودخانه بودند و احداث ها در این قسمت، طبق نقشه جدید اقدام می‌شود.