به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مراسم برترین‌های سال فوتبال آسیا قرار است از ساعت ١۴:٣٠ روز دوشنبه ۱۱ آذر در سالن اجتماعات و نمایشگاه هنگ‌کنگ برگزار می‌شود. با وجود این‌که فوتبال ایران در رنکینگ فیفا سال‌ها در رده نخست آسیا بود اما از سال ٢٠١٣ که جواد نکونام نامزد مرد سال آسیا شده […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مراسم برترین‌های سال فوتبال آسیا قرار است از ساعت ١۴:٣٠ روز دوشنبه ۱۱ آذر در سالن اجتماعات و نمایشگاه هنگ‌کنگ برگزار می‌شود. با وجود این‌که فوتبال ایران در رنکینگ فیفا سال‌ها در رده نخست آسیا بود اما از سال ٢٠١٣ که جواد نکونام نامزد مرد سال آسیا شده بود، دیگر هیچ ایرانی در بین سه نامزد نهایی مرد سال قرار نگرفته است. با این‌حال عملکرد فوق‌العاده‌ علیرضا بیرانوند درون دروازه پرسپولیس و تیم ملی باعث شد، مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، نام دروازه‌بان ایرانی را در بین سه نامزد نهایی مرد سال فوتبال آسیا در سال ٢٠١٩ قرار دهند.

از این‌رو علیرضا بیرانوند بامداد یکشنبه با هزار امید و آرزو، تهران را به مقصد هنگ‌کنگ ترک کرد تا بلکه پس از سال‌ها، افتخاری بزرگ را به نام ایران ثبت کند. اما این دروازه‌بان ایرانی پس از رسیدن به هتل محل اقامتش خبر زودهنگامی از رییس فدراسیون فوتبال ایران دریافت می‌کند. خبری که همه معادلات ذهنی او را به‌هم می‌ریزد.
بر اساس اطلاع خبرنگار ایسنا، مهدی تاج که در AFC مسئولیت دارد، از نام بازیکن سال آسیا و همین‌طور جوایز دیگر، یک‌روز پیش از برگزاری مراسم مطلع می‌شود و بلافاصله این موضوع را به بیرانوند می‌گوید که او به عنوان بازیکن سال انتخاب نشده و این جایزه قرار است به اکرم عفیف برسد. همین خبر کافی بود تا گلر لرستانی تیم ملی که تصور می‌کرد در مراسم برترین‌های آسیا باید استرس اعلام نام بازیکن سال را بچشد، یک روز قبل از مراسم رسمی، تمام رویاها و آرزوهایش را بر باد رفته ببیند.

مهدی تاج که ظاهرا از مدت‌ها قبل می‌دانست بیرانوند مرد سال آسیا نیست، تا پیش از سفر بیرانوند به هنگ‌کنگ چیزی به او نگفته است. اما بعد از این‌که بیرانوند با هزار امید و آرزو راهی سفری طولانی شده و پس از رسیدن دروازه‌بان تیم ملی به هتل محل اقامتش این خبر را به او می‌دهد. شاید اگر تاج پیش از سفر بیرانوند به او اطلاع می‌داد که مرد سال نیست، بیرانوند هم در کوران مسابقات تیمش، سفر طولانی را به جان نمی‌خرید و مراسم برترین‌ها را از تهران و از تلویزیون تماشا می‌کرد و یا حداقل در ۲۴ ساعت قبل از مراسم نیز به او اطلاعی داده نمی‌شد تا بیرانوند با امید و رویاپردازی خود راهی مراسم می‌شد و حداقل استرس عجیب معرفی نام بازیکن سال را می‌چشید.

البته در این میان بدتر از همه، شاید هنرنمایی سخنگوی وزارت ورزش نیز در نوع خود جالب باشد که او که احتمالا از رئیس فدراسیون فوتبال کسب اطلاع کرده که بیرانوند مرد سال آسیا نیست، با انتشار توییتی موضوع را رسانه‌ای کرده است.
پس از سال‌ها ایرانیان زیادی می‌خواستند با استرس مراسم برترین‌های آسیا را به‌طور زنده دنبال کنند اما بی‌تدبیری محض لذت تماشای مراسم را بر کام هواداران فوتبال ایران تلخ کرد.

قرار بود پس از ۵ سال با استرس زیاد مراسم برترین‌های سال آسیا را دنبال کنیم. رسانه‌ها هم آماده بودند این مراسم را به لطف حضور یک ایرانی در بین سه نامزد نهایی بازیکن سال، با حساسیت پوشش بدهند. نامزد مرد سال هم لباس‌های رسمی خود را آماده می‌کرد تا روی صندلی‌های نزدیک سن بنشیند و منتظر لحظه‌ای باشد که می‌خواهند نام بازیکن سال را اعلام کنند، اما به لطف پروژه مشترک مدیران فوتبال و وزارت ورزش همه این حس‌ها خراب شد.

انتهای پیام