به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، علی اصغر خانی در نشست بررسی مسائل میامی با حضور مردم و اعضای شورای شهر جدید همزمان با شامگاه جمعه به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن بیان اینکه در بودجه ملی به منطقه محروم میامی در سال گذشته حدود دو میلیارد تومان تخصیص داده شد که […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، علی اصغر خانی در نشست بررسی مسائل میامی با حضور مردم و اعضای شورای شهر جدید همزمان با شامگاه جمعه به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن بیان اینکه در بودجه ملی به منطقه محروم میامی در سال گذشته حدود دو میلیارد تومان تخصیص داده شد که امسال این بودجه به ۹۷ میلیارد تومان افزایش یافته است، تاکید کرد: مسئولان شهرستانی در زمینه این اعتبارات و کمبودهای میامی اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه اختصاص اعتبارات مناطق محروم می‌تواند گره‌گشای بسیاری امور باشد، افزود: بیشترین سهم استان سمنان در بودجه روستایی متعلق به شرق استان است که باید بتوانیم از این اعتبارات در زمینه محرومیت زدایی بهره مند شویم.

عضو خانه ملت با بیان اینکه میامی دارای ظرفیت‌های عظیمی در بخش محرومیت زدایی است، تاکید کرد: مسئولان شهرستانی برای این منظور برنامه داشته باشند.

خانی با بیان اینکه دولت سیزدهم باید با توجه به بخش خصوصی و ظرفیت‌های آن، مشکلات شرق استان سمنان را رصد کند، تاکید داشت: اجرای طرح‌های بزرگ از سوی دولت منتخب می‌تواند در زمینه توسعه و اشتغال شرق استان مؤثر واقع شود.

امام جمعه میامی نیز در سخنانی خواستار توجه بیشتر به مناطق محروم شد و گفت: میامی دارای ظرفیت‌های عظیم توسعه است که باید بر روی آنها برنامه‌ریزی شود.

حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور با بیان اینکه شوراهای روستاها و شهرهای میامی می‌توانند بهترین بستر برای توسعه محلی باشند، ابراز داشت: اعضای شورای ششم باید در زمینه تحقق وعده‌های انتخاباتی شأن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه منتخبان مردم در شورای جدید می‌بایست برای بهبود وضعیت موجود شهر و روستاهای میامی برنامه داشته باشند و در این راه نباید از مشارکت مردم و تجربیات اعضای دوره قبل غافل شوند، تاکید کرد: امروز زمان آن رسیده که به توسعه نگاه دوباره ای داشت.