به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مرضیه جعفری سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص عملکرد تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو بیان کرد:  تجربه بازیکنان تیم ملی ما بسیار کم‌تر از بازیکنان تیم‌های دیگر بود، اما بچه‌های تیم […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مرضیه جعفری سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص عملکرد تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو بیان کرد:  تجربه بازیکنان تیم ملی ما بسیار کم‌تر از بازیکنان تیم‌های دیگر بود، اما بچه‌های تیم ایران از لحاظ انفرادی بسیار خوب بودند حتی می‌توان گفت نسبت به تیم‌های دیگر برتر بودند. تیم نیاز به بازی‌های تدارکاتی بیشتری داشت تا بازیکنان هماهنگی لازم با یکدیگر داشته باشند. نباید از بچه‌ها انتظار زیادی داشته باشند، آن‌ها واقعا زحمت کشیدند و تمرین کردند، اما مسائلی مانند نداشتن تجربه باعث این نتیجه شد.

وی افزود: فدراسیون فوتبال ایران، آنقدری که باید به فوتبال بانوان اهمیت نمی‌دهد. اگر یک تیم حرفه‌ای می‌خواهند باید حرفه‌ای عمل کنند و بیشتر به بانوان بها دهند. باید امکانات بیشتری در اختیار تیم بانوان قرار بگیرد و بازی‌های تدارکاتی بیشتری برای بانوان در نظر گرفته شود. در کنار این مسائل لیگ فوتبال بانوان باید پویا‌تر عمل کند، چون بازیکنان تیم ملی از دل لیگ‌ها بیرون می‌آیند.

سرمربی تیم فوتبال بانوان شهرداری بم اظهار داشت: بازیکنان زیاد در شرایط مسابقه قرار نگرفته بودند و در نهایت از لحاظ تاکتیکی نتیجه‌ای که مربیان انتظار داشتند کسب نشد. متاسفانه طبق آنالیز اشتباهی که شده بود، تیم بازی‌هایی در این سطح نداشت تا بچه‌ها درست سنجیده شوند و بتوانند توانایی‌های خود را محک بزنند.

جعفری در پایان گفت: من احساس می‌کنم به عنوان تیم ملی باید بازی‌های بیشتری داشته باشیم تا بازیکنان از نظر فنی تقویت شوند و هماهنگی بیشتری با یکدیگر داشته باشند. ضعف اصلی بازیکنان ما کم تجربه بودن آن‌ها بود اما تمام تلاش خود را کردند و از لحاظ تکنیکی و تاکتیکی واقعا قوی عمل کردند. اگر حمایت بیشتری از تیم فوتبال بانوان شود، آینده روشن و موفقی در انتظار این تیم است.