محمد رضا محمدی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محورهای این مسابقه پایداری و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان، جانبازان و آزادگان خانواده شهدا و شهدای گمنام، نقش مردم و گروه های مردمی در هشت سال دفاع مقدس، دستاوردها و ارزشهای دفاع مقدس، سردار سپهبد شهید حاج قاسم […]

محمد رضا محمدی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محورهای این مسابقه پایداری و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان، جانبازان و آزادگان خانواده شهدا و شهدای گمنام، نقش مردم و گروه های مردمی در هشت سال دفاع مقدس، دستاوردها و ارزشهای دفاع مقدس، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم است.

وی اضافه کرد: داوری نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی و عکاسی دفاع مقدس ۱۳ دی ماه همزمان با سالروز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و روز جهانی مقاومت به صورت مجازی برگزار شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تعداد آثار رسیده به بخش عکس این دوره از رقابت ها ۲۰۵ اثر و تعداد آثار رسیده به بخش فیلمنامه آن ۴۹ اثر بود که توسط داوران در هر بخش به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار گرفت.

محمدی افزود: در بخش عکس به ترتیب هادی دهقان‌پور از شهر سبزوار، رضا رادپور از شهر مشهد و حسین مهری از شهر سبزوار برگزیدگان رتبه های اول تا سوم شدند و عکس امیر حسین کمال از شهر اصفهان از سوی هیات داوران شایسته قدردانی شناخته شد.

وی اضافه کرد: رتبه های اول تا سوم بخش فیلمنامه نویسی این دوره از مسابقات هم به ترتیب به فیلمنامه نان برنجی امیر به نویسندگی ثمین قاسمی از زاهدان، فیلمنامه سوغات به نویسندگی مجید آذری فر از مشهد و فیلمنامه سفره به نویسندگی منیژه شیخ از کاشمر رسید.

او ادامه داد: نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی و عکاسی دفاع مقدس استان خراسان رضوی با همکاری معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی و انجمن سینمای جوانان خراسان رضوی برگزار شد.