تیم ملی فوتبال ایران با درخشش «سردار آزمون» و «مهدی طارمی» برابر بحرین به برتری سه بر صفر دست یافت و ضمن جبران شکست دیدار رفت، مسیر خود را برای صعود به دور نهایی مقدماتی جام‌جهانی هموارتر کرد. به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا؛ دوشنبه شب در دیداری حساس از مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ […]

تیم ملی فوتبال ایران با درخشش «سردار آزمون» و «مهدی طارمی» برابر بحرین به برتری سه بر صفر دست یافت و ضمن جبران شکست دیدار رفت، مسیر خود را برای صعود به دور نهایی مقدماتی جام‌جهانی هموارتر کرد.

برد شیرین تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا؛ دوشنبه شب در دیداری حساس از مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ و در گروه سوم قاره آسیا، ایران به مصاف بحرین رفت و با عملکرد خوبی که در نیمه دوم داشت به برتری سه بر صفر رسید.

ایران با کسب این پیروزی به امتیاز ۱۲ رسید و در رتبه دوم جدول گروه قرار گرفت. هم اکنون، عراق با ۱۴ امتیاز صدرنشین است و بحرین هم امتیاز با ایران در جایگاه سوم قرار دارد.

این دیدار که نتیجه آن تاثیر زیادی در مشخص شدن شرایط تیم صعود کننده داشت در ورزشگاه ملی بحرین و با قضاوت «فو مینگ» چینی برگزار شد.

تیم ایران در دیدار رفت با یک گل شکست خورد و در حالی‌که می‌بایست امروز از بحرین میزبانی می‌کرد، تصمیم عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا موجب شده تا دیدارهای دور برگشت گروه سوم به میزبانی بحرین و در منامه برگزار شود.

تیم ایران برای افزایش شانس صعود به مرحله نهایی، نیاز مبرمی به کسب برتری در این دیدار داشت و در نهایت به هدفش رسید.

بازی با اشتباهات زیاد از سوی بازیکنان آغاز شد و همین امر موجب گردید تا توپ در میانه میدان به طور متناوب از دست برود.

در دقیقه نهم پاس عالی «احمد نوراللهی» پشت مدافعان بحرین به «مهدی طارمی» رسید اما این مهاجم نتوانست گلزنی کند.

با گذشت زمان تیم ایران که نیاز مبرمی به برتری داشت بر روند بازی مسلط شد و با طراحی حملات از جناح راست درپی ایجاد موقعیت بود.

در دقیقه ۲۸ طارمی بار دیگر در مصاف با «سعیدمحمد جعفر» دروازه‌بان بحرین، نتوانست گلزنی کند.

در دقیقه ۳۷ اشتباه مدافعان ایران تیم بحرین را در آستانه گلزنی قرار داد که بیرانوند با واکنشی مناسب، دروازه تیم کشورمان را بسته نگه داشت.

در نهایت نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به اتمام رسید. تیم ایران در این نیمه، عملکرد چندان هماهنگ و خوبی نداشت اما در ۴۵ دقیقه دوم، شرایط تغییر کرد.

«اسکوچیچ» در ابتدای نیمه دوم، «سامان قدوس» را جانشین «میلاد محمدی» کرد تا شاید عملکرد تیم ایران در میانه میدان بهتر شود.

در دقیقه ۵۳ حرکت عالی «وحید امیری» با پاس طلایی «مهدی طارمی» همراه شد و «سردار آزمون» در مصاف تک به تک با دروازه‌بان بحرین به خوبی گلزنی کرد تا ایران به گل حساسی دست یابد.

پنج دقیقه پس از آن پاس خوب «سامان قدوس» به طارمی رسید اما مهاجم پورتو با بی‌دقتی این موقعیت را خراب کرد.

در دقیقه ۶۰ بار دیگر پاس تماشایی طارمی به آزمون رسید تا سردار به زیبایی گل دوم خود و ایران را به ارمغان آورده و پیروزی تیم کشورمان را قطعی کند.

در دقیقه ۶۶ «وحید امیری» به دلیل مصدومیت جای خود را به «سعید عزت‌اللهی» داد.

در ادامه بازیکنان بحرین که همه چیز را از دست رفته می‌دیدند، بازی تهاجمی را در دستور کار قرار دادند.

در دقیقه ۷۸ طارمی بالاخره گلزنی کرد و از پاس نوراللهی بهره برد تا گل سوم ایران را به نام خود ثبت کند.

در نهایت تیم تحت هدایت اسکوچیچ با عملکرد خوبی که در نیمه دوم داشت به برتری ارزشمند سه بر صفر رسید تا شرایط بهتری نسبت به گذشته برای صعود داشته باشد.

پیش از این و در دیگر دیدار این گروه، عراق با حساب چهار بر یک مقابل کامبوج به برتری دست یافت و با ۱۴ امتیاز به صدرجدول رسید.

دیدار بعدی تیم ملی فوتبال ایران، روز جمعه هفته جاری (۲۱ خردادماه) و از ساعت ۱۹ برابر کامبوج برگزار خواهد شد.

بازی پایانی ایران هم سه‌شنبه ۲۵ خرداد برابر برگزار می‌شود و تیم کشورمان در صورت برتری در آن دیدار، راهی مرحله نهایی انتخابی خواهد شد.

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاجی صفی، شجاع خلیل زاده، میلاد محمدی، مهدی طارمی، وحید امیری(سعید عزت‌اللهی)، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، علی قلی زاده (مهدی قایدی) و سردار آزمون(مهدی ترابی)

ترکیب بحرین

سعید محمد جعفر، سید رضا عیسی، ولید الحیام، احمد نبیل، حمد شمسان، علی حرم، جاسم الشیخ، عبدالوهاب المالود، مهدی حمیدان، محمد مرهون، محمد الرمیحی