به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مرتضی فنونی‌زاده پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و تیم ملی، درباره آخرین وضعیت سرخ‌پوشان به خبرنگار برنا گفت: قبل از هر چیز از هیات مدیره گلایه دارم که چرا درباره جانشین برانکو با پروین و هیچ پیشکسوت دیگری مشورت نکردند؟ علی پروین این تیم را ۵۰ سال […]

 به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مرتضی فنونی‌زاده پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و تیم ملی، درباره آخرین وضعیت سرخ‌پوشان به خبرنگار برنا گفت: قبل از هر چیز از هیات مدیره گلایه دارم که چرا درباره جانشین برانکو با پروین و هیچ پیشکسوت دیگری مشورت نکردند؟ علی پروین این تیم را ۵۰ سال به دندان کشیده و حق دارد در چنین مواقعی نظر دهد، او نماینده بسیاری از پیشکسوتان و بزرگ همه ما به شمار می‌رود.

وی افزود: وقتی هوادار در اولین جلسه می‌آید و علیه احمدزاده شعار می‌دهد، آقایان یادشان باشند هر چه دارند از هوادار دارند. احمدزاده آمد و عذرخواهی کرد که این متانتش را نشان می‌دهد اما برای اینکه بخشیده شود باید خیلی تلاش کند و بازی‌های چشم‌نوازی از خود ارائه دهد. آن چند نفری که پرسپولیس را رها کردند در روزهای سختی که تیم از پنجره نقل و انتقالاتی محروم بود باید بدانند هواداران حرف آخر را می زنند. الان زمان خوبی است برای طارمی که به تیم برگردد و به نوعی جبران مافات کند.

مدافع اسبق تیم ملی در ادامه اظهار داشت: ابراهیم چرخی هم سرمربی تیم پرسپولیس شود بعضی از بازیکنان که در حد پرسپولیس نیستند را کنار می‌گذارد و روی نیمکت می‌نشاند. دست برانکو درد نکند آمد زحمت کشید و من فکر می‌کنم او  نمی‌تواند موفقیت در پرسپولیس را در لیگ عربستان تکرار کند و در آنجا فرگوسن هم برود بعد از مدت کوتاهی که نتیجه نگیرد از کار برکنار می‌شود و من می‌گویم برانکو دوباره به پرسپولیس بر می‌گردد.

فنونی‌زاده در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره سرمربی جدید گفت: به نظر من اسکوچیچ بهترین گزینه بر هدایت پرسپولیس به شمار می‌رود و باشگاه به دنبال او برود. این مربی هم جوان است و هم اینکه با فوتبال ایران آشنایی دارد و از دانش خوبی برخوردار است. به هر حال مسولان بهتر است در این‌باره زودتر عمل کنند، چون تمرینات پیش فصل بسیار مهم است.

این پیشکسوت فوتبال ایران در پایان پیرامون موضوع جدایی بیرانوند از پرسپولیس گفت: بیرانوند اگر می‌خواهد یکی شبیه به عابدزاده شود بهتر است در ایران بماند، عابدزاده هم زمان ما پیشنهادات خارجی داشت اما در پرسپولیس ماند و آقایی کرد. من به عنوان یک برادر بزرگتر نصیحت می‌کنم به بیرانوند و می‌گویم اگر ۵ میلیارد در اروپا می‌گیری و پرسپولیس ۲ میلیارد به تو می‌دهد بهتر است در همین‌جا بمانی و جا پای خودت را در تیم ملی محکم نگه داری. علیرضا حقیقی به پیشنهاد کی‌روش بعد از جام جهانی به اروپا رفت و خود کی‌روش هم او را دیگر به تیم ملی دعوت نکرد.