آرش جابری، شامگاه پنجشنبه بعد از جلسه هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال به میزبانی باشگاه گیتی‌پسند اصفهان در جمع خبرنگاران با قدردانی از میزبانی شایسته هیات فوتبال استان و باشگاه گیتی‌پسند برای دیدار رفت فینال لیگ برتر فوتسال کشور اظهار داشت: در باره جزییات حضور این ۲ باشگاه بعد از پایان مسابقات لیگ برتر فوتسال تصمیم‌گیری می‌شود. […]

آرش جابری، شامگاه پنجشنبه بعد از جلسه هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال به میزبانی باشگاه گیتی‌پسند اصفهان در جمع خبرنگاران با قدردانی از میزبانی شایسته هیات فوتبال استان و باشگاه گیتی‌پسند برای دیدار رفت فینال لیگ برتر فوتسال کشور اظهار داشت: در باره جزییات حضور این ۲ باشگاه بعد از پایان مسابقات لیگ برتر فوتسال تصمیم‌گیری می‌شود.

وی گفت: اول خرداد سال جاری پشنهادی از سوی باشگاه استقلال تهران مبنی بر حضورش در لیگ برتر فوتسال کشور داده شد که امروز در جلسه هیات رییسه لیگ، این موضوع مطرح شد و اعضای هیات رییسه با کلیات حضور این ۲ باشگاه در مسابقات لیگ برتر فوتسال موافقت کردند و این امر را مبارک می‌دانند.

وی اظهار داشت: در این راستا مقرر شد جلسه‌ای با حضور مدیرعامل یا اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال تهران برگزار شود و در صورتی که باشگاه پرسپولیس هم از طریق فدراسیون خواهان حضور در این مسابقات باشند بصورت کتبی مراتب را به ما اعلام کند تا در باره آن نیز تصمیم‌گیری شود.

جابری با بیان‌اینکه زمزمه‌های از درخواست حضور تیم پرسپولیس نیز برای حضور در لیگ برتر فوتسال مطزح شده است، گفت:  چون درخواست استقلال بصورت کتبی بود، قرار شد پس از اتمام مسابقات لیگ برتر، جلسه مشترک هیات رییسه سازمان لیگ با مدیرعامل و اعضای هیات رییسه این باشگاه برگزار شود تا در آن جا جمع‌بندی خود را در باره حضور این تیم در لیگ برتر اعلام کنیم.

سرپرست سازمان لیگ فوتسال با اشاره به میزبانی خوب هیات فوتبال و باشگاه گیتی‌پسند اصفهان و تمهیدات لازم برای دیدار رفت فینال لیگ برتر فوتبال کشور گفت: در این راستا اقدام‌های خوبی صورت گرفته و از روزی که ستاد عالی مبارزه با بیماری کرونا در ورزش، مجوز برگزای تمرینات مسابقات را صادر کرد با هیات‌های استانی و باشگاهی ارتباط تنگاتنگی داشتیم و من در جلسات شورایعالی برگزاری لیگ برتر فوتسال در اصفهان، آذربایجان شرقی و کرمان نیز برای بازی سوم حضور داشتم.

وی یادآور شد: همه امور بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و با فدراسیون پزشکی ورزشی و هیات‌های پزشکی استان‌ها در باره برگزاری بازی‌ها با شرایط کرونایی طبق پروتکل‌ها طی شد.

جابری بدون تماشاگر بودن، محدودیت حضور رسانه‌ها، تمهیدات بهداشتی و رعایت اصول عالی ضد عفونی و گندزدایی سالن و زمین بازی را از مواردی عنوان کرد که در بازی فردا بر اساس پروتکل‌های ستاد عالی بیماری کرونا در ورزش به آنها عمل می‌شود و عین همین موارد نیز برای بازی برگشت در استان آذربایجان شرقی نیز اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: در جلسه هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال با حضور سیدمحمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال کشور در باره تیم ملی نیز تصمیم‌گیری‌هایی شد که برنامه کامل تیم ملی فوتسال مشخص شود.

وی افزود: زمان مسابقات جام جهانی، معلوم ولی تاریخ برگزاری جام ملت‌های آسیا پیشنهادی است و موعد جام باشگاه‌های آسیا نیز مشخص شده است.

جابری اضافه کرد: سرمربی تیم ملی فوتسال ایران برنامه‌ای تدوین کرده که نیازمند مشخص شدن قطعی تاریخ برگزاری جام ملت های آسیاست و بعد از آن به جمع بندی نهایی خواهیم رسید که لیگ  را بر چه مبنایی آغاز کنیم هرچند پایه کار ما و شروع مسابقات از اوایل شهریور سال جاری خواهد بود.

وی همچنین در باره شروع مسابقات فصل جدید لیگ برتر فوتسال کشور گفت: در مورد این بازی‌ها مقرر شد از ستاد عالی مبارزه بیمای کرونا در ورزش از طریق دبیرکل فدراسیون فوتبال مراتب به ما اعلام شود تا در این مورد تصمیم‌گیری کنیم.

جلسه هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال شامگاه پنجشنبه به میزبانی باشگاه گیتی‌پسند اصفهان برگزار شد و در آن گزارش کاملی از روند حاکم بر مسابقات فوتسال کشور، مسابقات لیگ برتر، تعویق مسابقات لیگ و همچنین مسابقات باقی مانده از سال قبل و مسابقات فصل آتی بررسی و  تصمیم گیری شد.

دیدار رفت فینال لیگ برتر فوتسال میان ۲ تیم گیتی ‌پسند و مس سونگون ورزقان پس از کش و قوس فراوان قرار است در روز ۳۰ خرداد و به میزبانی اصفهان و بدون حضور تماشاگران برگزار شود.    

بر اساس پروتکل ستاد ملی کرونا در ورزش و جلسه هماهنگی این ستاد در اداره‌کل ورزش و جوانان، بازی اول فینال لیگ برتر فوتسال در  روز جمعه ۳۰ خرداد به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود و بر اساس تصمیمات این جلسه، حضور هواداران به سالن ممنوع است و خبرنگاران نیز با محدودیت روبه رو هستند.