صادرات محصولات کشاورزی به روسیه؛ بهترین گزینه برای صادرکنندگان ایران آغاز صادرات با ۵۰ میلیون تومان به گزارش خبرنما،روسیه به دلیل اقلیم و آب هوایی که دارد، توانایی کاشت محصول در هر فصل را ندارد و به همین دلیل محصولات کشاورزی در آنجا هموراه مورد نیاز است. مثلا در روسیه قابلیت کاشت انواع فلفل و […]

صادرات محصولات کشاورزی به روسیه؛ بهترین گزینه برای صادرکنندگان ایران

آغاز صادرات با ۵۰ میلیون تومان

به گزارش خبرنما،روسیه به دلیل اقلیم و آب هوایی که دارد، توانایی کاشت محصول در هر فصل را ندارد و به همین دلیل محصولات کشاورزی در آنجا هموراه مورد نیاز است. مثلا در روسیه قابلیت کاشت انواع فلفل و بادمجان وجود ندارد و در عین حال تقاضای بسیاری دارد.

علاوه براین پوشاک، خوراک دام، لوازم آرایشی و بهداشتی و مصالح ساختمانی از دیگر کالاهای مورد نیاز در کشور روسیه است.

برای آغاز صادرات به روسیه حتی با ۵۰ میلیون می‌توان فعالیت خود را آغاز کرد. یکی از روش های آغاز تجارت در روسیه، ثبت شرکت در این کشور و انجام فعالیت بازاریابی و فروش برای تولیدکنندگان و شرکت های تولیدی است. علاوه براین می‌توان در زمینه بازاریابی شرکت‌های واسطه ای که پیشتر در روسیه ثبت شده اند را شناسایی کرد تا کالای شما را خریداری کنند و به فروش برساند.

راه دیگر نیز این است که خود فرد، تولید کننده باشد و صرفا فعالیت کاشت و برداشت محصول در گلخانه را انجام دهد. در این صورت بازاریابی و فروش محصول را از طریق همکاری با افراد با تجربه در این زمینه انجام می‌دهد که هزینه آغاز آن نیز به مساحت زمین و محصول مورد نظر متغیر خواهد بود.

پیشنهاد می‌شود اگر تولید کننده محصول هستید، با افرادی برای بازاریابی و فروش همکاری کنید و به مرور زمان بسته فعالیت خود را کامل کنید.

صادرات به روسیه در عین حال که تجارتی پر سود است اما ریسک بالایی دارد و برای موفقیت نیاز است تا با خریداران و واسطه‌ها در روسیه ارتباط قوی برقراری کنید و همچنین از مرزها اطلاعات کامل و کافی داشته باشید.

برخی از نکات مهم در مورد صادرات به کشور روسیه شامل: شناسایی بهترین زمان برای صادرات محصول مورد نظر، استفاده از وسیله حمل و نقل مناسب، تلاش برای انعقاد قرارداد تامین محصول با فروشگاه های زنجیره ای بزرگ که قدرت عرضه دارند، شرط حضور نمایندگان خریدار و فروشنده در زمان بارگیری و تخلیه در مبدا و مقصد، توجه به استاندارد های بسته بندی و درج اطلاعات به زبان روسی روی بسته بندی می باشد.

 

تهیه گزارش: پدرام پایدار