این داوطلب ریاست جمهوری آمریکا که رقیب اصلی دونالد ترامپ در انتخابات سوم نوامبر محسوب می‌شود، روز جمعه در یک یادداشت توئیتری نوشت: نمی‌توانم باور کنم که باید این را بگویم اما لطفا سفیدکننده آن را ننوشید. رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته گفته بود که شاید بتوان با محلول‌های ضدعفونی کننده، داخل بدن را از […]

این داوطلب ریاست جمهوری آمریکا که رقیب اصلی دونالد ترامپ در انتخابات سوم نوامبر محسوب می‌شود، روز جمعه در یک یادداشت توئیتری نوشت: نمی‌توانم باور کنم که باید این را بگویم اما لطفا سفیدکننده آن را ننوشید.

رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته گفته بود که شاید بتوان با محلول‌های ضدعفونی کننده، داخل بدن را از عفونت پاک کرد. این مساله در سطح عمومی آمریکا و پزشکان، واکنش‌های فراوانی در پی داشته است.

ترامپ روز جمعه هم در پاسخ به سوالی در این زمینه، به ضدعفونی دست‌ها و سطوح سخت اشاره کرد و گفت: نور خورشید و رطوبت به سرعت این ویروس را از بین می برد. مدت‌ها است که آزمایشگاه‌ها روی این مساله کار می‌کنند. من این سوال را مطرح کردم که چگونه می توان درون بدن را همچون بیرون آن، ضد عفونی کرد.

وی افزود: شست و شوی دست یا ضدعفونی کردن یکی است. امروز گفتند که نور خورشید در مدت یک دقیقه این ویروس را از بین می برد. من دکتر نیستم اما شاید بتوان چیزی تولید کرد که همچون یک دیوار عمل کند.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: این کار را باید دکترها انجام دهند. شاید بتوان چیزی شبیه به نور در داخل بدن استفاده کرد و جان انسان ها را نجات داد.