به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی والیبال ایران بامداد فردا در نخستین دیدار مرحله نهایی لیگ ملت ها به مصاف لهستان خواهد رفت. محمد ترکاشوند، پیشکسوت والیبال، در این رابطه و موضوع صحبت ها و حضور کوبیاک به خبرنگار برنا گفت: درباره کوبیاک تا جایی که اطلاع دارم چند […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی والیبال ایران بامداد فردا در نخستین دیدار مرحله نهایی لیگ ملت ها به مصاف لهستان خواهد رفت.

محمد ترکاشوند، پیشکسوت والیبال، در این رابطه و موضوع صحبت ها و حضور کوبیاک به خبرنگار برنا گفت: درباره کوبیاک تا جایی که اطلاع دارم چند تن از بازیکنان اصلی از جمله کوبیاک نمی‌آید. حتی در خبرها دیدم سرمربی آن هم نیست اما در مجموع  لهستان تیمی خوبی است و بازیکنان حرفه ای دارد که در لیگ خودشان و کشورهای دیگر بازی می‌کنند و بازیکن در سطح اول دنیا هستند.

وی با اشاره به حساسیت مرحله نهایی خاطرنشان کرد: این بازی از حساسیت بالایی  برخوردار است. به خاطر مصاحبه‌هایی که کوبیاک انجام داده و صحبت‌هایی که راجع به تماشاچیان ایران کرده که متأسفانه فکر  می‌کنم کشور ما کشوری است که از نظر آداب، فرهنگ و سنت فراتر و بالاتر از مثل لهستان است که بخواهد یک بازیکن آن نسبت به آداب و فرهنگ مان اظهارنظر کند. در مجموع ما این  شانس را داریم که بتوانیم تیمی که مهره‌های اصلی‌ اش نیست بتوانیم شکست بدهیم و راهمان را برای یکی از سکوها هموار کنیم و جزو چهار تیم قرار بگیریم و این مهم دور از دسترس نیست. فکر می‌کنم بچه‌ها نسبت به لهستان یک حساسیت خاصی دارند و با توجه به اینکه کوبیاک صحبت‌هایی کرده بچه‌های ما انگیزه‌شان دو برابر می‌شود و انشالله بتوانند بازی خوب و کم اشتباه و قابل قبول دور از هر گونه حساسیت به نمایش بگذارند. به هر حال حساسیت می‌‌تواند منفی باشد و راندمان کاری بچه‌های ما منفی شود و امکان هم دارد نتوانند شرایط ایده‌آل را داشته باشند. ولی مثل همیشه فکر می کنم بچه ها مانند یک حریفی که باید مثل تیم‌های دیگر حساسیتی روی آن نباشد بازی کنند و یک بازی خوب  به نمایش بگذارند.

بازیکن اسبق تیم ملی والیبال در پاسخ به سوال خبرنگار برنا مبنی بر اینکه ارزیابی اش از بازی دوم ما مقابل برزیل چیست، عنوان کرد: برزیل تیم خیلی خوبی است. تیمی هماهنگ و عنوان دار که شاید مقداری برزیل و فرانسه تیم‌هایی باشند که بازی با آنها سخت می‌شود اینها را شکست داد ولی با توجه به اینکه حساسیت زیادی روزی برزیل است فکر می‌کنم بچه‌هایمان خیلی راحت‌تر بتوانند جلوی  برزیل بازی کنند تا اینکه جلوی لهستان با توجه به اینکه بازی دوم هست و سرنوشت ما مشخص می‌شود که آیا صعود می‌‌کنیم یا خیر، اگر نتیجه بازی همراه با شکست باشد می‌تواند حکم مرگ و زندگی را برای تیم داشته باشد و فکر می‌کنم حیف باشد. بازیکنان نزدیک به ۱ ماه و خورده‌ای درگیر لیگ ملت‌ها هستند و بازی‌های خوبی را در دوره مقدماتی به نمایش گذاشتند. مستحق این هستند که این تیم امسال روی سکو برود و نتیجه دلخواه را بگیرد. به هر حال حاصل زحمات چندین ساله مجموعه والیبال از بازیکنان ملی پوش گرفته تا مدیریت و سیستم باشگاه‌ها و مردم عزیزمان که دنبال می‌کنند و پیگیری می‌‌کنند ان‌شاءالله بتواند یک نتیجه خوب و قابل  قبول در شأن خودشان بگیرند.

مربی و کارشناس برجسته درباره اتفاقات رخ داده در فرودگاه و اینکه تاثیر رفتار زشت آمریکایی ها که در شان خود آنها است، چه تاثیری روی عملکرد تیم ما اظهار داشت: بله تاثیر که دارد و فکر می‌کنم بچه‌های ما را تحریک کند که عملکرد بهتر داشته باشند و اتفاقات بد که حتی فدراسیون جهانی هم شگفت زده شده بود، روی ملی پوشان تأثیر بسزایی گذاشته و اینکه در خاک آمریکا مسابقه می‌دهند. ان‌شاءالله عزم‌شان را جزم کنند که به امید خدا بتوانند پرچم کشورمان را در آن خاک به اهتزاز دربیاورند و سربلند باشند، بی تردید این یک تو دهنی برای آنها است که  چطور رفتار  کنند و چگونه مهمان نوازی را یاد بگیرند، البته هر وقت آنها به ایران آمده اند جز احترام چیزی ندیدند و در سال های قبل هم مردم ما خیلی خوب از مسابقات استقبال کردند و بهترین رفتار را داشتند. به هرحال ما چه در فرودگاه و مجموعه و بیرون نشان دهیم که چه فرهنگ غنی داریم ولی متأسفانه آمریکا همیشه زیر قول‌هایش زده و دشمنی و کینه دیرینه دارد و این حرکت باعث می‌شود بچه‌ها نتیجه خوبی بگیرند.