عصر ایران- مدتی قبل سدان ایولوس دی۵۳ از گروه دانگ فنگ را اینجا معرفی کردیم که به عنوان یک محصول اقتصادی با طراحی جدید و متفاوت از محصولات قبلی سازنده، مورد توجه قرار دارد. هم اکنون ویرایشی جدیدتری از این خودرو با نام فنگشن ژوان ایی ویی یا ایولوس ایی ویی۵۰۰ در بازار چین با […]

عصر ایران- مدتی قبل سدان ایولوس دی۵۳ از گروه دانگ فنگ را اینجا معرفی کردیم که به عنوان یک محصول اقتصادی با طراحی جدید و متفاوت از محصولات قبلی سازنده، مورد توجه قرار دارد. هم اکنون ویرایشی جدیدتری از این خودرو با نام فنگشن ژوان ایی ویی یا ایولوس ایی ویی۵۰۰ در بازار چین با برچسب قیمت ۲۳ تا ۲۴۶۰۰ دلار عرضه می شود که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

ابعاد

ایی ویی۵۰۰ از طراحی ظاهری به شدت وابسته به عناصر کرومی است و از این طریق تلاش شده تا ظاهری لوکس و باکیفیت برای این خودرو ارائه شود. خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۶۶۰ میلیمتر در طول، ۱۸۱۲ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها برابر با ۲۶۸۰ میلیمتر و وزن خالص ۱۵۴۱ کیلوگرم محاسبه شده است.

این ابعاد دقیقا همان است که در ایولوس دی۵۳ نیز بدان اشاره شد و هیچ تفاوتی ندارد.

پیشرانه

در بخش پیشرانه این خودرو از یک موتور الکتریکی ۱۲۰ کیلوواتی(۱۶۰ اسب بخار) با گشتاور ۲۶۰ نیوتن متر استفاده شده است. باتری لیتیوم ۴۷٫۷ کیلووات ساعت برد حرکتی ۴۰۰ کیلومتر را در اختیار کاربر قرار می دهد. بیشینه سرعت نیز برابر با ۱۵۵ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

در بخش جعبه دنده از نمونه تک سرعته در ارتباط با محور جلو استفاده شده است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است و رینگ های آلومینیومی در حالت استاندارد ۱۶ اینچی هستند.

کابین

کابین نیز با خودروی دی۵۳ تفاوت خاصی ندارد و از امکانات این فضا می توان به: سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، نورپردازی داخلی، شارژ بی سیم، ناوبری ماهواره ای، پشتیبانی از فرمان های صوتی، نشانگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، بلوتوث، یو اس بی، تنظیم الکتریکی صندلی، استراحتگاه دست، پاور ویندوز جلو و عقب، سنسور باران، اسکای روف الکتریکی، آینه ها با تنظیم الکتریکی، گرم کن و جمع کن اتوماتیک اشاره کرد.

ایمنی

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: ورود بدون کلید، کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک عقب، دوربین عقب، نشانگر فشار باد لاستیک، ای بی اس، ایی بی دیی، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، هدلایت اتوماتیک، ایربگ کامل، ایزوفیکس و … قابل اشاره هستند.

بخشی از امکانات مورد اشاره فقط در حالت آپشن ارائه می شوند.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*ونوشا شینگ؛ شاسی بلند جدید گروه دانگ فنگ/ نمایشگر ۱۵٫۶ اینچی در کابین و برچسب قیمت ۱۵ هزار دلاری (+تصاویر) *دانگ فنگ و یک کراس اوور ۱۳ هزار دلاری!/ ویژگی های برادر بزرگ تر اچ۳۰ کراس (+تصاویر) *تی۵؛ کراس اوور جدید دانگ فنگ/ نسخه فیس لیفت به قیمت مدل قدیمی! (+تصاویر)