به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نورنیوز نوشت: پروژه سینمایی «بانوی بهشت» ساخته شرکت فیلم‌سازی «Enlightened Kingdom»، به کارگردانی «الی کینگ» و سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیون دلاری «یاسر الحبیب» چند روزی است که در کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا به نمایش گذاشته شده است. این فیلم که با ادعای بزرگ‌داشت شعائر شیعی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نورنیوز نوشت: پروژه سینمایی «بانوی بهشت» ساخته شرکت فیلم‌سازی «Enlightened Kingdom»، به کارگردانی «الی کینگ» و سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیون دلاری «یاسر الحبیب» چند روزی است که در کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا به نمایش گذاشته شده است.

این فیلم که با ادعای بزرگ‌داشت شعائر شیعی و شخصیت «حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها» تولید شده، گرچه سعی کرده منطبق بر روایت شیعیان از وقایع صدر اسلام حرکت کند، اما با دست گذاشتن بر نقاط اختلافی میان مذاهب اسلامی، رویکردی تفرقه‌افکنانه دارد.

یاسر الحبیب نویسنده و سرمایه‌گذار این اثر سینمایی، مدیر شبکه تلویزیونی فدک و از عناصر وابسته به فرقه موسوم به شیرازی است که پس از افشای ارتباط فکری و مالی این فرقه با دربار ملکه انگلیس، مدعی شد الیزابت از سلسله سادات است!

او در این فیلم بدون اشاره به آمریکا و صهیونیسم به عنوان موسسین اصلی گروه‌های تروریستی – تکفیری مانند داعش، در حالی با هدف عمق‌بخشی به اختلافات جهان اسلام مدعی می‌شود که امثال داعش از تفکرات اهل سنت نشأت گرفته که بخش زیادی از قربانیان توحش داعشی، هم‌کیشان سنی‌مذهب بوده‌اند.

در تبیین آنچه در پس پرده‌ی چنین اقداماتی می‌گذرد، توجه به نقش ویژه و تاریخی دربار و دولت خبیث انگلیس در تفرقه‌افکنی از یک‌سو و مخالفت صریح گفتمان انقلاب اسلامی اهمیت ویژه دارد:

سیاست استعماری فرقه‌سازی در مذاهب اسلامی با هدایت بریتانیا و با هدف ایجاد تفرقه میان مسلمانان و جلوگیری از احیای عصر طلایی تمدن اسلامی، با تاسیس فرقه «وهابیت» منشعب از اهل سنت در سال ۱۱۶۰ هجری قمری توسط «محمدابن عبدالوهاب» در منطقه نجد عربستان کلید خورد و سپس با تاسیس دو فرقه منشعب از تشیع یعنی «بابیت» توسط «سید علی‌محمد شیرازی» در سال ۱۲۶۶ و «بهائیت» توسط «میرزا حسینعلی نوری» در ۱۲۸۲ هجری قمری در ایران ادامه پیدا کرد.

در چند دهه گذشته اما؛ با توجه به ناکارآمدی جریان بهائیت در راهبرد غربی – صهیونیستی تفرقه‌افکنی میان مسلمانان به‌ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از فرقه موسوم به شیرازی‌ها به عنوان دست‌پخت جدید دربار ملکه باکینگهام رونمایی شد تا با ظاهری منطبق با اعتقادات تشیع (برخلاف اعتقادات التقاطی بهائیت) مسئولیت اجرای اوامر روباه پیر را بر عهده بگیرد.

در این میان تقسیم کاری هم صورت گرفت و پشتیبانی جریان سلفی – تکفیری به‌ظاهر سنی بر عهده آمریکایی‌ها گذاشته شد تا در زمانه‌ای که الگوی تقریبی – انقلابی اسلام ناب با محوریت جمهوری اسلامی می‌رفت فاتحه عناصر دست‌نشانده غربی – صهیونیستی را در جهان اسلام بخواند، تشیع انگلیسی و اسلام سنی آمریکایی از یک اتاق فرمان، تیغ بر امت اسلامی بکشند و مسلمان‌کشی به راه بیندازند.

بیانات رهبر انقلاب اسلامی در این خصوص در جمع مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی در سال ۹۵، اشاره دقیقی به این نقشه شوم دارد:

«امروز دو اراده در این منطقه با یکدیگر در تعارضند: یک اراده، اراده‌ی وحدت است؛ یک اراده، اراده‌ی تفرقه است. اراده‌ی وحدت، متعلّق به مؤمنین است؛ فریاد اتّحاد و اجتماع مسلمین از حنجره‌های بااخلاص بلند است و مسلمان‌ها را دعوت می‌کنند به این‌که به مشترکاتشان توجّه بکنند؛ اگر این[طور] بشود و اگر این وحدت اتّفاق بیفتد، وضعی که امروز مسلمانها دارند دیگر به این شکل نخواهد بود و مسلمان عزّت پیدا خواهد کرد. امروز شما ملاحظه کنید از منتهاالیه شرق آسیا در میانمار مسلمان‌کشی هست، تا غرب آفریقا در نیجریه و امثال اینها؛ همه‌جا مسلمانها [کشته می‌شوند]؛ حالا یک‌جا به دست بودایی کشته می‌شوند، یک‌جا به‌ دست بوکوحرام و داعش و امثال اینها کشته می‌شوند. یک عدّه‌ای هم در این آتشها می‌دمند؛ شیعه‌ی انگلیسی و سنّی آمریکایی مثل هم هستند؛ همه، دولبه‌ی یک قیچی هستند؛ سعی‌شان این است که مسلمانها را به جان هم بیندازند؛ این پیام اراده‌ی تفرقه است که اراده‌ی شیطانی است؛ امّا پیام وحدت این است که اینها از این اختلافات عبور بکنند، در کنار هم قرار بگیرند، با هم کار کنند.»

بر اساس آنچه بیان شد؛ بی‌راه نیست اگر بگوئیم آدرسی که «بانوی بهشت» می‌دهد، آدرس غلطی است که جهان اسلام را به جهنمی دیگر از جنس آنچه در این سال‌ها بر سر جهان اسلام آمده رهنمون می‌شود، جهنمی که قرار است در آن فقط خون مسلمانان ریخته شود و بس.

انتهای پیام