مهرزاد حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اولویت اول استفاده از سالن‌های ورزشی متعلق به آموزش و پرورش به ویژه در ایامی که هوا آلوده است با دانش آموزان است اظهار کرد: البته ۱۰۷ هزار مدرسه و ۳۵۰۰ سالن ورزشی داریم و این تعداد سالن برای جمعیت دانش آموزان کلان‌شهرها که از […]

مهرزاد حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اولویت اول استفاده از سالن‌های ورزشی متعلق به آموزش و پرورش به ویژه در ایامی که هوا آلوده است با دانش آموزان است اظهار کرد: البته ۱۰۷ هزار مدرسه و ۳۵۰۰ سالن ورزشی داریم و این تعداد سالن برای جمعیت دانش آموزان کلان‌شهرها که از آلودگی هوا رنج می‌برند کافی نیست.

وی افزود: به هرحال این تعطیلی‌ها لطمه خودش را می‌زند؛ البته معلمان تربیت بدنی ما آموزش دیده‌اند و با انجام ایست ورزی و فعالیت‌های ایزومتریک در کلاس درس می‌توانند بخشی از عقب ماندگی ناشی از این تعطیلی‌ها را جبران کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت‌های حرکتی و مهارتی احتیاج به فضا و تمرین مداوم دارد اظهار کرد: در کلانشهرها با مشکل تعطیلی مدارس در هوای ناسالم رو به رو هستیم  اما در سایر استان‌ها مسابقات ورزشی و زنگ تربیت بدنی به روال معمول اجرا می‌شود.

حمیدی ادامه داد: در کلانشهرهای دچار آلودگی هوا، زمانی که فعالیت ورزشی در فضای باز ممنوع است، ورزش در فضای ورزشی سرپوشیده انجام می‌شود. برگزاری مسابقات ورزشی نیز ممنوعیت دارد و اگر مدرسه‌ای مرتکب تخلف شود با او برخورد خواهد شد.

انتهای پیام