به گزارش پایگاه خبری خبرنما ؛ سید مسلم حسینیان مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته ملی استاندارد و در نشست با خبرنگاران،اظهار داشت: معتقدیم بخش اعظمی از شرح وظایف حوزه استاندارد با اطلاع‌رسانی به موقع به جامعه هدف تحقق می‌یابد. وی، گفت: هفته استاندارد امسال از ۲۲ لغایت ۲۸ مهرماه، با شعار […]

به گزارش پایگاه خبری خبرنما ؛ سید مسلم حسینیان مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته ملی استاندارد و در نشست با خبرنگاران،اظهار داشت: معتقدیم بخش اعظمی از شرح وظایف حوزه استاندارد با اطلاع‌رسانی به موقع به جامعه هدف تحقق می‌یابد.

وی، گفت: هفته استاندارد امسال از ۲۲ لغایت ۲۸ مهرماه، با شعار «استاندارد مردمی، اطمینان‌بخش کیفیت و امیدآفرین» نامگذاری شده‌ است.

حسینیان حضور کارشناس اداره کل استاندارد در مدارس و مساجد، اهدای خون توسط کارکنان، دیدار با نماینده ولی فقیه، پیاده‌روی کارکنان،شرکت در یک رویداد ملی به نمایندگی از استان،نشست‌های مشترک در راستای تفاهم‌نامه با مراکز علمی و دانشگاهی و…را از جمله برنامه‌های این اداره کل در هفته ملی استاندارد عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، بیان کرد: امید است باتوجه برنامه تعاملی با بنیاد نخبگان و مجموعه دانشگاهی استان شاهد ایجاد پژوهشکده در استان باشیم.

حسینیان در خصوص تولید محتوا بر بستر وب و سیما، عنوان کرد: از ظرفیت صدا و سیمای استان استفاده خواهد شد و نسبت به تولید موشن‌گرافی و اینفوگرافی برای پوشش بهتر خدمات حوزه استاندارد اقدام می‌کنیم.

وی با اشاره به تلاش مجموعه همکارانش در خصوص بازدید و بازرسی از واحدهای تولیدی، تاکید کرد: مراکز تولیدی نمونه شناسایی شده و در ماه‌های آتی با حضور مهمانانی از کشور مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی یکی از برنامه‌های خود را معرفی برندهای استان در بازارهای بین‌المللی عنوان کرد.

مدیرکل استاندارد استان در خصوص استاندارد آسانسورها در استان، تصریح کرد: در این زمینه باتوجه به اهمیت موضوع توجه ویژه‌ای داریم و از ظرفیت بازرسان قوی استفاده می‌شود‌.

وی از برگزاری آزمون کارشناسان سازمان استاندارد در جمعه پیش‌رو خبر داد و گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در این آزمون شرکت می‌کنند که آمار شرکت‌کنندگان استانی در این خصوص پایین است و انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی اصحاب رسانه شاهد استقبال فرزندان مستعد استان در این آزمون‌ها باشیم تا بتوانیم از ظرفیت این افراد توانمند بهره‌مند شویم.

حسینیان در پاسخ به این سوال در خصوص رتبه استان در میزان تدوین استانداردها، اظهار داشت: در خصوص آخرین بروزرسانی در بحث اوزان عملکرد اداره کل نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته مطلوب است.

وی، افزود: کمیسیون ماده ۴۲ باید در سال حدود ۳ جلسه تشکیل شود که تاکنون یک جلسه برگزار شده است.

حسینیان در خصوص عملکرد واحد حقوقی این اداره کل نیز گفت: دستورهایی برای پلمب برخی واحدها به علت عدم رعایت استانداردها صادر شده است.

وی،‌خاطرنشان کرد: در طرح طاها (‌طرح اجرای هماهنگ استاندارد) پرونده‌های خوبی به لحاظ برخورد با افراد مختلف را شاهد بودیم.

حسینیان، اظهار داشت: از بین ۶۹ دستگاه شرکت‌کننده در محور شاخص‌های عمومی و اختصاصی اداره کل استاندارد این استان به عنوان دستگاه برتر در گروه عمومی و قضایی در جشنواره شهید رجایی مورد تقدیر قرار گرفت.

وی در خصوص استانداردهای حلال، بیان کرد: اماکن گردشگری شامل این بحث می‌شوند.

حسینیان در پایان به بازدید مستمر بازرسان این مجموعه از طلافروشی‌های استان اشاره کرد.