حسن زارعی، بازیگر سینما و تلویزیون، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: به تازگی در فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» ایفای نقش کردم که در جشنواره فیلم فجر اکران شد. در یک فیلم دیگر نیز ایفای نقش می‌کنم که به دلیل مصدومیت گوهر خیراندیش در سر فیلمبرداری آن، فعلاً فیلمبرداری متوقف شده […]

حسن زارعی، بازیگر سینما و تلویزیون، در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: به تازگی در فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» ایفای نقش کردم که در جشنواره فیلم فجر اکران شد. در یک فیلم دیگر نیز ایفای نقش می‌کنم که به دلیل مصدومیت گوهر خیراندیش در سر فیلمبرداری آن، فعلاً فیلمبرداری متوقف شده است.

زارعی خاطرنشان کرد: این فیلم سینمایی «محله لب آب» نام دارد که یک فیلم کاملاً شیرازی است و اغلب هنرمندان آن شیرازی هستند. «لب آب» محله‌ای است که واقعاً در شیراز وجود دارد و در جنوب این شهر قرار گرفته است.

این بازیگر درباره حواشی فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» گفت: حواشی همیشه برای همه فیلم‌ها وجود دارد، یک فیلم گاه حواشی بیشتری را به وجود می‌آورد و مسئولان حساسیت بیشتری روی آن نشان می‌دهند و یک فیلم ممکن است در فضایی نسبتاً آرام به نمایش دربیاید اما نباید فراموش کنیم که فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» یک فیلم سیاسی است و این حواشی برای یک اثر سیاسی طبیعی است.

وی افزود: دی فیلم «دیدن این فیلم جرم است» ما شاهد اتفاقاتی هستیم که به وضوح در جامعه دیده می‌شوند و بسیاری از مردم با مسائلی که در این فیلم مطرح می‌شود ارتباط دارند و جزو دغدغه‌هایشان محسوب می‌شود. اگر یک فیلم سیاسی با تنش‌ها و راه‌اندازی جریان‌هایی موافق و مخالف همراه نباشد هیچ ارزشی ندارد و یک فیلم کاملاً خنثی است. «دیدن این فیلم جرم است» فیلمی سالم است که هیچ خطری برای هیچکس ندارد و می‌تواند به راحتی اکران شود.

بازیگر فیلم سینمایی «بوی پیراهن یوسف» در پایان اظهار داشت: از صمیم قلب آرزو دارم مردم در آرامش و صمیمیت باشند. امیدوارم خدا به همه ما کمک کند و دوستی‌هایمان را حفظ کند و آرامش را برای همه مردم ایران به وجود آورد. در روزهای اسفندماه انرژی بسیار زیادی در بین مردم دیده می‌شود و این انرژی مثبت که حال خوبی با خود به همراه دارد تا اواسط فروردین ماه نیز ادامه دارد ولی کم‌کم کمرنگ می‌شود. آرزو می‌کنم که این انرژی از ابتدا تا انتهای سال همراه ما باشد.

گفتنی است حسن زارعی در فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی متعددی ایفای نقش کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به فیلم‌های سینمایی «تنگنا»، «زخم زیتون» و «نهنگ عنبر» و مجموعه‌های تلویزیونی «مهر و ماه»، «چراغ جادو» و «دیوار به دیوار» اشاره کرد.