به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری در گفتگوهای جداگانه با مدیرکل مدیریت بحران استانداری و فرماندار خوی، با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای ساکنان روستاهای ویشلق علیا، گوهران و دیگر مناطق خوی بر اثر بارش باران و ایجاد آبگرفتگی دستور داد تا هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای رفع این […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، محمدمهدی شهریاری در گفتگوهای جداگانه با مدیرکل مدیریت بحران استانداری و فرماندار خوی، با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای ساکنان روستاهای ویشلق علیا، گوهران و دیگر مناطق خوی بر اثر بارش باران و ایجاد آبگرفتگی دستور داد تا هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای رفع این مشکل توسط بخش‌های ذیربط انجام شود.

مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی نیز در این خصوص گفت: هشت تیم امدادی هلال‌احمر به ۲ روستای حادثه دیده «ویشلق علیا» و «گوهران» شهرستان خوی اعزام شده و هم اکنون در آماده باش هستند.

سعید رهبر سوره افزود: این تیم‌ها از ساعات آغاز سیل به منطقه اعزام شده و به خانواده‌های گرفتار در سیل و آبگرفتگی شهرستان خوی امدادرسانی کردند.

وی بیان کرد: تخلیه آب ۵۰ واحد مسکونی به وسیله موتور پمپ و لجن کشی از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر در این حادثه بود.

رهبر سوره تاکید کرد: مرکز کنترل و هماهنگی عملیات آذربایجان‌غربی همراه با پایگاه‌های ثابت و موقت جمعیت هلال‌احمر استان در شهرستان‌های معین آماده باش هستند.

مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: همه نیروهای جمعیت هلال احمر آماده هستند تا در صورت وجود خسارت احتمالی به حادثه‌دیدگان خدمت‌رسانی کنند.

بارش باران طی روز گذشته، دوشنبه در آذربایجان‌غربی، منجر بروز سیل در برخی از مناطق روستایی شد.