– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه جمعه طی سخنانی در حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: در دنیا امکانات و تجهیزات زیادی درزمینهٔ بیماری‌های جسمی وجود دارد ولی این نکته وجود دارد برای رفع بیماری‌های روحی راه علاجی وجود دارد یا خیر. […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از  قم ، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه جمعه طی سخنانی در حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: در دنیا امکانات و تجهیزات زیادی درزمینهٔ بیماری‌های جسمی وجود دارد ولی این نکته وجود دارد برای رفع بیماری‌های روحی راه علاجی وجود دارد یا خیر.

وی افزود: یکی از راه‌های علاج بیماری روحی این است که انسان از خواب غفلت بیدار شود و راه دیگری که برای آن وجود دارد این است که انسان به طبیب و استاد اخلاق مراجعه کند چون به همه‌کسی نمی‌تواند مراجعه کند.

امام‌جمعه قم بیان کرد: امام معصوم می‌فرماید ای مردم چراغ روح خود را از کلام واعظان اهل عمل روشن کنید، متأسفانه امروز در جامعه ما افرادی خود را به‌عنوان عارف و راهنما و مرشد مطرح می‌کنند و متأسفانه این عرفان‌ها کاذب بوده و جز گمراهی چیزی نیست.

امام جمعه قم: هر چقدر در برابر دشمنان کوتاه بیاییم آنان پیمان ‌شکن‌تر می‌شوندامام جمعه قم: اشغالگری و غارت در ذات آمریکا نهفته استامام جمعه قم: آمریکا جرات کوچکترین اقدام علیه نفتکش‌های ایرانی را ندارد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه عنوان کرد:  اگر دشمن عیب ما را فاش و مطرح کرد این موضوع سبب می‌شود نسبت به بیماری روحی و اخلاقی خود آشنا شده و برای اینکه زبان دشمن را ببندیم نهایت تلاش این است که این عیب را از خود دور کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند گاهی دشمنان انسان مفیدتر از برادرانش هستند چون عیوب و نقص‌های وی را مطرح می‌کنند، اگر انسان زودتر متوجه عیوب خود شود در راستای رفع آن اقدام می‌کند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: امام جواد(ع) می‌فرماید دشمنی می‌کند با تو کسی که رشد شمارا پنهان کند، آنجا که انسان عیب دارد و به وی گفته نمی‌شود این موضوع سبب می‌شود انسان درجا بزند و موفق نشود، دشمنان انسان عیب وی را از سر کینه‌توزی بیان می‌کنند و این سبب می‌شود انسان به فکر راه علاج باشد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: روز ۲۸ خردادماه شاهد برگزاری چهار انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی هستیم که بسیار بااهمیت هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمود رئیس‌جمهور در نظام جمهوری اسلامی دارای اختیارات زیادی است و نسبت به انتخابات ریاست جمهوری باید اهتمام داشته باشیم، مجریان انتخابات باید پاک دست وامانت دار باشند که انتخابات سالمی داشته باشیم و همچنین نامزدهای انتخابات باید مراقبت لازم را داشته باشند که دارای چه ویژگی‌هایی باشند و اینکه آماده ورود به این عرصه هستند یا خیر.

امام‌جمعه قم بیان کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید برنامه و سابقه خوب اجرایی داشته باشند تا مردم به آن‌ها اعتماد کنند و همچنین اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند، درگذشته شاهد مناظراتی بودیم که جز سیاه نمایی چیزی از آن بیرون نیامد.

  نامزدهای ریاست جمهوری هدفشان خدمت باشد 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه عنوان کرد: نامزدهای ریاست جمهوری هدفشان خدمت به خلق خدا باشد، رای دهندگان به هرکسی رای ندهند و باید به نامزدی که به ولایت‌فقیه و قانون اساسی اعتقاد دارد رای داد، اینکه دارای توانایی لازم باشد چون موضوع انتخابات در بُعد داخلی و بین‌المللی بسیار مهم است و سبب اقتدار است وباید فردی انتخاب کنیم که سبب عزت ایران اسلامی باشد و در برابر دشمنان تسلیم نشود و همچنین به نقشه‌های دشمنان توجه داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: کسی که قصد دارد رئیس جمهور شود بایدظرفیت های نسل جوان را بشناسد و در زمینه اشتغال زایی برنامه داشته باشد، بیکاری از جمله مشکلات کشور است و در هر خانه یک و دو جوان بیکار وجود دارد.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: روزهای گذشته شاهد درگیری شدید بین رزمندگان فلسطین و رژیم صهیونیستی بودیم و پس از ۱۲ روز اسرائیل اعلام شکست و آتش بس کرد که شکست مفتضحانه ای بود، امکانات فلسطینی ها با رژیم صهیونیستی قابل مقایسه نبود ولی مردم مظلوم فلسطین استقامت کرده و دست از مبارزه برنداشتند.