به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه آموزش و پرورش منظومه پیشرفت و توسعه است اظهار داشت راهکار مهم توسعه و پیشرفت و تعالی یک کشور توجه به حوزه آموزش و […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه آموزش و پرورش منظومه پیشرفت و توسعه است اظهار داشت راهکار مهم توسعه و پیشرفت و تعالی یک کشور توجه به حوزه آموزش و پرورش است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر باتأکید بر توجه به زیرساخت‌ها از نظر فیزیکی و تجهیزاتی فضاهای آموزشی و کلاس‌های درس افزود: حل مشکلات سخت‌افزاری و تجهیزاتی در حوزه آموزش استان بوشهر برطرف شود.

امام جمعه بوشهر نوسازی کلاس‌های تخریبی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: دولت انقلابی و مردمی در یک افق مشخص کلاس‌های درس تخریبی در استان نوسازی و تجهیز کند تا کلاس‌های فرسوده و تخریبی حذف شود.

صفایی بوشهری از وجود یک هزار و ۱۰۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر خبر داد و تأکید کرد: وجود کلاس‌های درس تخریبی در پایتخت انرژی ایران قابل قبول نیست و باید در نوسازی این کلاس‌ها اقدامات عاجل صورت بگیرد.

وی بروزرسانی فضای آموزشی و تجهیزات کلاس‌های درس را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: مسئولان باید در حوزه زیرساخت‌های فیزیکی، معماری، تجهیزات و مناسب سازی مدارس و فضاهای آموزشی متناسب با نیاز دانش‌آموزان اقدام کنند.

صفایی بوشهری آموزش و پرورش قوی و کارآمد را مایه اقتدار همه جانبه کشور و عامل آفرینش تمدن دانست و بیان کرد: توجه به زیرساخت‌های آموزشی و توجه به مطالبات فرهنگیان یک ضرورت است.

دستور خرید یک هزار دستگاه کولر گازی برای مدارس استان بوشهر صادر شد

معاون وزیر آموزش و پرورش هم وضعیت فضاهای آموزشی در کشور را مطلوب دانست و خاطر نشان کرد: زلزله‌های اخیر نشان داد مدارس در مقابل آسیب‌ها و بحران‌ها از جمله زلزله مقاوم هستند.

مهرالله رخشانی‌مهر از توجه به امر مدرسه سازی در دولت‌های گذشته خبر داد و گفت: در ساخت و ساز مدارس به معماری ایرانی اسلامی توجه شده است.رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از تجهیز مدارس و کلاس‌های درس به وسایل سرمایشی خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس به کولر گازی در ۲ سال گذشته تأمین شده و اکنون تمام کلاس‌های درس این استان مجهز به کولر گازی هستند.

وی با اشاره به خرید ۸۰۰ کولر گازی برای مدارس استان بوشهر تصریح کرد: دستور خرید یک هزار دستگاه کولر گازی دیگر برای مدارس استان بوشهر صادر شده که به این مجموعه اضافه می‌شود.